Yetenek sizsiniz Bristol!

Yetenek sizsiniz Bristol!
Yetenek sizsiniz Bristol!
Star Wars'ın yedinci filminde rol alacak iki karakterin seçmeyle alınacağı duyuruldu, Bristol'de binlerce genç saatlerce sıra bekledi.

Sinema tarihinin efsanevi serilerinden ‘Star Wars’un (Yıldız Savaşları) yedinci episodu için iki oyuncunun seçmeyle alınacağı anonsu, yüzlerce Star Wars hayranını seçmelerin yapılacağı binanın kapısına yığdı.

Bristol’deki sanat merkezinin kapısı cumartesi günü, yağmur-çamur-kalabalık demeden heyecanla ‘denenmeyi’ bekleyen gençlerle doldu.
Yapımcı Lucasfilm’den yapılan açıklamada ‘Star Wars: Episode VII’ için ilkgençlik çağında şehirli bir kadın ile 20’lerinin başında bir erkek oyuncu arandığı belirtilmişti. Seçmeler İngiltere ve İrlanda’nın farklı kentlerinde devam edecek.

Duyuru üzerine Bristol’deki Arnolfini adlı sanat merkezinin önü cumartesi sabah 04.30’dan itibaren şemsiyeleri ve yağmurluklarıyla sıraya giren gençlerle doldu. Saatler 10.30’u gösterdiğindeyse kalabalık o kadar artmıştı ki organizatörler kayıtları durdurmak zorunda kaldı.

Somerset, Frome’den gelen Ben Millier hissiyatını, “Bu benim birlikte büyüdüğüm bir şey, o yüzden çok çok önemli” diye dile getirirken Bristollü bir hayran olan Alex Rambo ise “Çok küçük bir şansım bile varsa, bunun için kaç saat olursa olsun beklemeye değer” diyordu. Çekimlerine önümüzdeki baharda, Londra yakınlarındaki Pinewood Stüdyoları’nda başlanacak olan ‘Star Wars: Episode VII’nin 2015 Aralık’ında vizyona girmesi bekleniyor.