Yılbaşı gecesi için sekiz öneri

Yılbaşı gecesi için sekiz öneri
Yılbaşı gecesi için sekiz öneri
Son dakikacılar, hâlâ "Yılbaşı gecesi ne yapsam, nerede yesem, nerede eğlensem?" diye düşünenler için farklı seçenekler içeren bir rehber...

NE VARSA ESKİLERDE VAR!
Babylon Bomonti ahaliyi, yeni yılı The Cure, Madonna, A-Ha, Chic, Duran Duran, Snap, Cyndi Lauper, ABBA, Donna Summer, James Brown, The Smiths, Wham!, Frankie Goes To Hollywood ve Michael Jackson gibi isimlerin yıllara meydan okuyan şarkılarıyla karşılamaya davet ediyor. ‘Oldies But Goldies Yılbaşı Partisi’nde pikapların başında Murat Abbas ve Murat Beşer olacak, her dinlendiğinde ilk günkü tadı yaşatan şarkılarıyla, geceye katılanları yeni yıla girerken geçmişe götürecek. Biletler 80 lira.  


BOĞAZA NAZIR KUTLAMA

Geçtiğimiz hafta Bebek’te açılan Kulis, 2016’yı boğaz manzarasında karşılamak isteyenleri ağırlayacak. Teras ve sahne olmak üzere iki farklı bölümde konuklara hizmet verecek olan Kulis’in yılbaşı programında müzikler Güvenç Dağüstün ve Levent Gökçen Şen’e emanet. Bistro düzeninde atıştırmalıklarla limitsiz yerli ve yabancı içkinin dahil olduğu menü 225, limitsiz içki menüsü ise 175 lira.


BODRUM’DA SAKİN BİR GECE

Bu sene alışkanlıkları bir kenara bırakıp yeni yılı şehirden uzak, doğanın içinde karşılamak isteyenlere Bodrum’daki Ent Restaurant kapılarını açıyor. Hem biraz uzaklaşmak hem de yeni lezzetler keşfetmek isteyenleri ağırlayacak olan Ent, hizmet kalitesini en üst seviyede tutabilmek adına yalnızca 16 kişiye hizmet verecek, elinizi çabuk tutun.


EN GÖZDE SEMTTE IŞIL IŞIL BİR GECE

Alancha Nişantaşı bu sene İstanbul’un en çok konuşulacak yılbaşı programlarından birini hazırladı. Zengin yemek menüsü kadar Alancha Beets ve Limits Off’un hazırlayacağı kokteyllerle de konuklara bir lezzet şöleni yaşatacak. Gecenin müziklerinin şehrin ünlü DJ’lerinden Birol Giray ve Sezer Uysal’a emanet olduğu Alancha’da sınırsız yerli içkili menü kişi başı 380 TL.


YE, İÇ, DANS ET

İstanbul gece hayatının vazgeçilmez mekânlarından Roxy, Yan Meyhane ile bu yılbaşında konuklara zengin bir program hazırladı. Akşama Yan Meyhane’de genç şeflerin hazırladığı zengin menüdeki yemekleri tadıp Jehan Barbur, Birsen Tezer, Bülent Ortaçgil dinleyerek başlayabilir, saat 12’yi gösterdikten sonra ise Roxy’e geçerek Radyo Eksen partisinde sabahın ilk ışıklarına kadar dans edebilirisiniz. Roxy ve Yan Meyhane’nin 2016 partisi kişi başı 145 TL.


KALIMERA 2016!

Ataşehir’deki Beluga Fish Gorumet, yılbaşı gecesi için konuklara ağırlıklı olarak deniz ürünlerinden oluşan, yıldızı ise iç pilavı levrekli hindi olan bir menü hazırladı. Yani Kordomenidis’in sahne alacağı Beluga Fish Gorumet’de 2016’yı sevilen Yunan ezgilerini dinleyerek karşılayabilirsiniz. Sınırsız yerli içkinin dahil olduğu menü kişi başı 265 TL.


ROMANTİZM GARANTİ

31 Aralık gecesi Çubuklu Hayal Kahvesi’nden Mehmet Erdem’in içli sesi yükselecek. Yeni yıla kâh hüzünlenerek, kah coşarak girmek isteyenlere romantik bir teklif… Mekana Kabataş, Üsküdar ve Beşiktaş’tan tekne servisleri de mevcut.


SARAY KEYFİ İSTEYENLERE

Çırağan Sarayı ‘Sultanlara layık’ bir yılbaşı gecesi geçirmek isteyenlere farklı program alternatifleri hazırlamış. Tuğra Restoran’ın gala yemeğinde saray atmosferi eşliğinde altı aşamalı Osmanlı usulü bir mönü var. Fiyat, içecekler hariç kişi başı 750 lira.
Balo Salonu’nda ise müzik eşliğinde altı aşamalı mönüden oluşan bir yılbaşı gala yemeği var. İnce dilimlenmiş enginar ve kış yemişleri kompostosu ile ‘Burberry’ ördekli açık ravioli, rezene püresi üzerinde tava yaban levrek filetosu, yaban mantarı yahnili dana ‘Wellington’a ve bitter çikolatalı ve narlı ‘Semiffreddo’ gibi lezzetlerin dahil olduğu mönü, içecekler hariç kişi başı 800 lira. Çırağan’da yıla taze bir başlangıç yapmak isteyen misafirler için ise Boğaz’a nazır Laledan Restoran’da bir yeni yıl brunch’ı düzenlenecek. 12.00-16.00 arasında gerçekleşecek olan ve 200’den fazla lezzetin sunulacağı brunch kişi başı 250 lira.