Yıldızlar birbirinin aynı gibiydi...

Yıldızlar birbirinin aynı gibiydi...
Yıldızlar birbirinin aynı gibiydi...

Jennifer Lawrence, Charlize Theron ve Anne Hathaway (soldan sağa) gecenin şık isimlerindendi.

Her yıl en az ödüller kadar ilgi gösterilen kırmızı halıdaki ‘yarış’ bu sene moda devleri Armani, Dior ve Prada arasındaydı. Lakin moda eleştirmenleri yıldızların tüm zarif tercihlerine rağmen hiçbirinin kıyafetiyle çarpıcı bir şekilde öne çıkmadığı kanaatinde...
Geceden bir sahne kazası, bir de En İyi Kadın Oyuncu heykelciğiyle ayrılan Jennifer Lawrence törene toz pembe ve kırık beyaz renklerinde içinde, gelinliği andıran Dior imzalı bir kıyafetle katıldı. Geçen sene kırmızı halıdaki manzarayı değerlendiren moda eleştirmenleri tarafından hiç beğenilmeyen ve epey sönük kalan kıyafetinden sonra, bu sene hacimli bir elbise tercih etmişti. Kadın oyuncu adaylarından Jessica Chastain törenden bu yıl eli boş dönmüş olsa da saç rengine yakın tondaki uzun, Armani Privé markalı elbisesi ve kırmızı rujuyla gecenin en favori metalik güzeliydi.
Amy Adams, kırmızı halının büyülü klasikleri arasına giren Oscar de la Renta imzalı kıyafetiyle boy gösterdi. Sadeliği vurgulayan ender isimler arasında geceden Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü’yle ayrılan Anne Hathaway vardı. Davetlerde vintage ve haute couture tasarımları tercih eden Hathaway, bu kez kısacık saçlarını zarif bir Prada’yla tamamladı. Twilight’ın yıldızı Kristen Stewart ise asi ruhunu Reem Acra markalı kıyafeti ve dağınık saçlarıyla yansıttı. Charlize Theron bembeyaz elbisesiyle gecenin en güzel isimleri arasındaydı.
Gecenin ağırlığı uzun ve pırıltılı seçimlerdeydi. Lakin ünlülerin şık görüntülerin hepsi aynı moda danışmanından ‘asalet hep kazandırır’ inancıyla çıkmış gibi gözüküyor. Bunu uygulamaya çalışıp da başarısız gözükenler de vardı; mor Gucci’si içindeki Jennifer Garner o isimlerdendi. Catherine Zeta-Jones da Zuhair Murad markalı elbisesiyle moda otoritelerine göre gecenin en kötü giyinenlerindendi. Naomi Watts ve Nicole Kidman ise baştan aşağı ışıl ışıl parlarken deniz kızlarına selam gönderiyor gibiydiler!