Yıldızların altında 2003(5)

Bu yıl her şeyin meyvesini hemen alamayacaksınız. Hedeflerinize iyice odaklandığınızda ve kendinizi yaptığınız işe adadığınızda hayal ettiğiniz noktaya geleceksiniz. Bu da ancak 2005'in ortalarında olacak.

Aşkı bulmanız hiç zor değil

 • TERAZİ (24 Eylül-23 Ekim)
  Genel
  Bu yıl her şeyin meyvesini hemen alamayacaksınız. Hedeflerinize iyice odaklandığınızda ve kendinizi yaptığınız işe adadığınızda hayal ettiğiniz noktaya geleceksiniz. Bu da ancak 2005'in ortalarında olacak. 2003'ten 2005'e kadar öğrendikleriniz sayesinde daha donanımlı, pratik ve gerçekçi bir insan olacaksınız.
  Bazı Teraziler için değişim son derece dramatik olabilir. Başka bir şehre taşınabilir, yepyeni bir pozisyona atanabilirsiniz. Kimileri de yeni bir işte çalışmaya başlayabilir. Eğer bugüne dek, size uymayan işlerde çalıştıysanız, 2003'te hayatta gerçekten ne yapmak istediğinize karar vermeniz gerekiyor.
  Son yıllarda, enerjinizin çoğunu sevdiğiniz kişi, sosyal hayatınız, çocuklar, seyahat, projeler ya da içsel gelişiminiz için harcadınız. Kimi Teraziler ise eğitimlerine odaklandı. Belki de bu yıl mezun olma vaktiniz geldi. Tüm bu alanlar her zaman sizin için önemli olacak, ancak 2003'te kariyer ve para her şeyin üzerine çıkacak. Çok fazla seçeneğiniz yok, bu yüzden de hangi yolda yürüyeceğiniz çok fazla kafa yormanız gerekmeyecek. Dış etkenler kararlarınızı ve olaylara bakış açınızı değiştirebilir. Ağustos ve eylül aylarında sosyal hayatınız biraz durulacak, boş zamanlarınızı dinlenmeye ayıracaksınız. Kasımda ise hayatınızın çok belirgin bir şeklide nasıl değiştiğine şahit olup şaşıracaksınız.
  Ev
  4 Mart ve 21 Nisan tarihleri arasında yeni bir ev kiralayabilir ya da sahip olduğunuz bir mülkü elden çıkarabilirsiniz. 13 Haziran, emlak ile ilgili konuların ağırlıkta olacağı bir gün.
  İş
  2003'te hayatınızda en fazla stresli, buna karşın en dramatik gelişmeyi yaşayacağınız alan kariyeriniz. Hedeflerinize doğru emin adımlarla ilerlemelisiniz. Yılın ilk sekiz ayı içerisinde, kendinizi uzun süredir hayalini kurduğunuz yerde bulabilirsiniz.
  Bu yıl, arkadaşlarınız sizden yardımlarını esirgemeyecek. Arkadaşlarınızdan biri size önemli bir iş görüşmesi ayarlayabilir. İş arı-yorsanız, bulmak için ocaktan ağustosa kadar vaktiniz var. 1 ile 29 Temmuz, şanslı günleriniz olabilir. İyi değerlendirin.
  Projeleriniz tamamlanıyor
  Uzun süredir devam eden hukuki bir meseleniz, hazirandan itibaren daha hızlı gelişecek. Eğer eğitim sektöründe çalışıyorsanız, bir araştırma kitabınız basılabilir. Son kitabını yazmakta zorlanan yazarlar, bu yıl kitaplarının basıldığını görebilirler.
  30 Mayıs, 30 Haziran, 23 Kasım ve 23 Aralık, sınavlar, mezuniyet, yayın projeleri ve hukuki işler açısından önemli günler.
  2003'te yeni bir iş alanına kayabilirsiniz. İş usulünü öğrenmeniz biraz vaktinizi alabilir. Bu işte çalışırken, ekip çalışması sizin için çok önem taşıyacak. Ekipte sorumluluk gerektiren bir rol üstlenebilirsiniz.
  Aşk
  Aşkın tanımını bir daha yapmanız gerekebilir. Beklentilerinizi karşılayacak bir insan büyük ihtimalle bu dünya üzerinde yaşamıyor.
  2-7 Ekim tarihleri arasında doğan Terazileri önemli bir yıl bekliyor. 2003'te yaratıcılığıniz ve sevecenliğiniz üzerinizde. Aşkı bulmanız çok zor olmayacak. Bir ilişkisi olan Teraziler, son zamanlarda yaşadıkları gelgitlerden sıkılmış olabilir.
  İkinci balayı
  19-22 Ekim tarihleri arasında doğanlar da bu yıl aşkta şanslılar. 2003' te ruh ikizinizle tanışabilir; evliyseniz çıkacağınız ikinci balayı size ilişkinizin başlarında duyduğunuz heyecanı yeniden yaşatabilir. Ayrıca hiç beklemediğiniz bir anda çocuk sahibi olacağınızı da öğrenebilirsiniz. Emin
  olun, çocuk sahibi olmak için 2003'ten daha uygun bir yıl bulamazsınız.
  Sizin gibi romantik bir Terazi'ye bunu söylemek biraz acı olacak ama maalesef bu yıl Sevgililer Günü sizin için zorlu bir gün olacak. Hiçbir şey tam olarak istediğiniz gibi gitmeyecek. Ya bir ilişki ile ilgili beklentileriniz istediğiniz sonucu vermeyecek ya da bazı etkenlerden dolayı ilişkinizde birtakım aksilikler olacak. Sevdiğiniz kişi 14 Şubat'ta bir iş seyahatine çıkabilir ya da çok geç vakte kadar çalışmak durumunda kalabilir. Sonuç olarak, üzülmemek için sevgililer günü ile ilgili beklentilerinizi çok yüksek tutmamaya bakın. Evlenmeyi düşünen Teraziler için en ideal zaman ise aralık ayı.
  * * *
  Sağlık
  Kronik bir sağlık sorununuz varsa, hazirana kadar bundan kurtulmaya bakın, çünkü hastalığınız sonradan başınıza dert açabilir. 2003, enerjinizin doruklarda gezindiği bir yıl. Yeni bir egzersiz programına başlamak için en iyi zaman 2 Mart ya da 25 Eylül.


  Çektiğiniz sıkıntıları unutacaksınız
  Uzun süredir hayatlarındaki sorunlarla mücadele etmeye çalışan Akrepler, yeni yıl ile beraber rahat bir nefes alıyor. Romantizm de en beklemedikleri
  anda kapılarını çalıyor. Akrepler, aynı binada oturdukları biriyle ya da eski bir sevgiliyle ilişkiye girebilirler.
 • AKREP (24 Ekim-23 Kasım)
  Genel
  2003 sizin için oldukça heyecanlı bir yıl olacak. Çok uzun zamandan beri, rahat ve umursamaz bir tavır takınmadığınızdan, bunun nasıl bir duygu olduğunu unutmuş bile olabilirsiniz. 18 aydır içinde bulunduğunuz durumlar sizi öylesine kısıtladı ki, dilediğiniz gibi davranamadınız. Çok yakında eski sorunlarınızdan kurtulabilir, yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. 2003, size şimdiye kadar çektiğiniz zorlukları unutturacağa benzer. Hayatınızdaki değişikliklere bayılacaksınız.
  Yaratıcılığınızın doruklarda gezindiği 2003'te, fikirlerinizin başkaları tarafından dinlenmesi konusunda ısrarcı davranacaksınız. Günlük hayatta uğraştığınız iş de yaratım sürecinize katkıda bulunacak.
  Deneysel yönünüz, hem dünya hem de kendiniz hakkında yeni keşiflerde bulunmanıza vesile olabilir. Kapasiteniz çok fazla ve bunu kullanmazsanız yazık olur.
  Ev ve aile
  Son yıllarda sıkça ev değiştirmiş olabilirsiniz. 18-22 Kasım tarihleri
  arasında doğan Akrepler, bu yıl aniden tekrar taşınabilir. Yurtdışına okumaya gidebilir ya da canınızı sıkan aile bireylerinden uzaklaşmak için başka bir eve taşınabilirsiniz. Nisan ve haziran ortasına kadar eviniz ile ilgili bir değişiklik yapmanız olası.
  Ailenizle aranızda sorunlar varsa, 2003'te bu sorunların hafiflediğini göreceksiniz. Değiştirebildiklerinizi değiştirin, değiştiremediklerinizi ise kabul etme yoluna gidin.
  1-6 Kasım tarihleri arasında doğan Akrepler, bu yıl evlerindeki su tesisatlarıyla ilgili sorunlar yaşayabilir. Ev sigortanız yoksa, gecikmeden yaptırmaya bakın. Bir ev satın alacaksanız, önce mutlaka su tesisatını bir uzmana inceletin.
  Bu yıl, ailenizin sizden beklentilerinin gereğinden fazla olduğunu görüp, onların sorunları altında ezilebilirsiniz. Onlara yardım etmeyi sürdürmek için güçlü olmalısınız. Biraz dinlenmek ya da düzenli olarak spor yapmak size iyi gelebilir.
  Çocuklarınızdan birinin gizli bir yeteneği olduğunu fark edebilirsiniz. Yeteneğini geliştirmesi için gerekli kurslara gitmesine özen gösterin.
  Aşk
  Son zamanlarda kariyeriniz uğruna evinizi, ailenizi, arkadaşlarınızı ve aşk hayatınızı ihmal etmiş olabilirsiniz. 2003 yılında bunların arasında bir denge kurmayı becerebilecek ve kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz. Daha fazla boş vaktinizin olması da eğlenceli zamanların kapıda beklediğinin göstergesi tabii.
  Bu yıl, hiç beklemediğiniz bir anda hayatınıza romantizm girebilir. Emin olun, 2003 yılında yalnız kalmanıza imkân yok.
  Bir ilişkiniz yoksa ve yeni bir aşk arayışı içerisindeyseniz, bu yıl hoşlandığınız biriyle tanışabilirsiniz, hem de garip bir şekilde. Bu kişi ile aynı binada oturuyor olabilirsiniz. Onunla iş dolayısıyla tanışırsanız, sizinki bir iş ilişkisinden öteye gidecek. Bu kişinin sizden çok farklı bir geçmişi de olabilir. Yabancı uyruklu, farklı bir dine mensup ya da sizden daha genç olabilir. Ancak siz bunu hiç umursamayacaksınız.
  Eski bir aşk alevleniyor
  29 Ağustos ile 27 Eylül tarihleri arasında eski bir ilişkiniz yeniden canlanabilir. Nasıl gittiğine bir bakın, belki ilişkiyi sürdürme şansınız olur. Bir ilişkisi olan Akreplerin, bu dönemde geçmişten kaynaklanan bazı sorunlarla uğraşması gerekebilir. Sosyal hayatınız biraz durulacak ancak sonradan tekrar eski hareketli haline dönecek. İlişkiniz ne kadar heyecan verici olsa da etrafınıza bir duvar öreceksiniz. İlişki ya da evlilikle ilgili koyduğunuz kuralları yenilemeniz gerekebilir.
  Evli Akrepleri çok eğlenceli günler bekliyor. Eşinizle beraber ilginç yerlere seyahate gidebilir farklı serüvenlere atılabilirsiniz. Daha heyecanlı bir ilişki uğruna şu andaki ilişkinizi de bitirebilirsiniz, ancak dikkatli olun. Daha üç haftadır tanıdığınız biriyle evlenmeye kalkmayın.
  İş
  Bu yıl, hayal ettiğiniz çıkışını yapabilirsiniz. Şimdiye kadar doğru adımlar attıysanız, sonuçlarını alacaksınız. Yeteneklerinizi, eğitiminizi, hayat tecrübenizi ve fikirlerinizi aynı potada toplayıp karşınıza çıkan fırsatları değerlendirmeye çalışın.
  Yeni bir iş teklifi alabilir ya da terfi edebilirsiniz. İşinizden memnun değilseniz, yeni bir iş aramakta gecikmeyin. Bu iş için başka bir şehre hatta denizaşırı bir ülkeye taşınabilirsiniz. Kariyer açısından şanslı aylarınız temmuz ve ağustos. Fuar ya da seminerleri kaçırmayın ve yanınızda CV'nizi taşıyın. Kendinizi aniden doğru zamanda, doğru yerde bulabilirsiniz. Her yerde karşınıza yeni fırsatlar çıkacak. Üst pozisyondaki kişiler sizinle tanışmak isteyecekler.
  * * *
  Şöhret yolcusu
  Bu yıl, basının ilgisini çekebilirsiniz. Bir dergi ya da televizyon kanalı sizinle röportaj yapmak isteyebilir, bir panele konuşmacı ya da bir yarışmaya jüri üyesi olarak katılabilirsiniz.
  Kendi işinizi kurmayı düşünün. İşinizin patronu olmak, size istediğiniz özgürlüğü sağlayacak. Reklam kampanyanızı yapmak için en ideal ay ocak. Sonuçlarını 16 Şubat'a kadar alabilirsiniz. İş kurmak için sermayeye ihtiyacınız varsa, para ancak yılın ikinci yarısında elinize geçecek.
  * * *
  Yarın: Yay ve Oğlak