Yıldızların altında 2003(7)

2002 yılında, performansınızı sonuna kadar kullanamadığınızı düşünüyorsanız, bu yıl bazı konularda ikinci bir şans yakalayabilirsiniz. Ancak bu şansı değerlendirmek için çok fazla zamanınız olmayacak.

Kimse umurunuzda değil

 • Kova (21 Ocak-19 Şubat)
  Genel
  2002 yılında, performansınızı sonuna kadar kullanamadığınızı düşünüyorsanız, bu yıl bazı konularda ikinci bir şans yakalayabilirsiniz. Ancak bu şansı değerlendirmek için çok fazla zamanınız olmayacak. Bu yüzden planlı hareket etmeniz gerekiyor. 1 Ocak-10 Mart ile 14 Eylül-16 Aralık tarihleri arasında kararlı davranışlar sergileyin. Tekliflerinizi ve fikirlerinizi başkalarına sunmak için toplantılar düzenleyin. Ayrıca, hayatınızdaki olayları değerlendirirken, kendinize yeni bir bakış açısı edinmek yararınıza olur. 2003'ün başlarında, eskiye göre değişen pek bir şey olmadığını düşüneceksiniz ancak yıl sonuna doğru, eskisinden çok farklı bir yerde olduğunuzu fark edeceksiniz. Şu an tek ihtiyacınız olan, üzerine dev binalar inşa edebileceğiniz sağlam bir temel.
  Şimdi değişim zamanı
  Kovalar, gelecek odaklı insanlar olduğu için, bu yıl hayatlarında olan değişimler karşısında pek zorlanmayacak. Son yıllarda rahat davranmayı, farklı durumlara adapte olabilmeyi ve kendi kendinize yetebilmeyi öğrendiniz. Geçmişte sizi kısıtlayan bağlarınızdan da kurtuldunuz. Başkalarının sizi anlayıp anlamaması pek umurunuzda değil.
  2003'e girerken, son yıllarda verdiğiniz cesur kararlardan dolayı kendinizle gurur duyun. Artık hayatınızdaki renkler her zamankinden daha canlı, sesler ise çok daha net olacak. Kendinizi tanıyorsunuz ve hayatınız da doğru yönde ilerliyor.
  Tekrar eski yaratıcılığınıza kavuşuyorsunuz. Sıra dışı olmaktan çok hoşlanıyorsunuz çünkü bu şekilde, istediğiniz gibi hareket edebiliyorsunuz.
  Bu yıl, kimsenin çıkarını gözetmeden ya da kimseyi memnun etmeye çalışmadan, kendi bildiğinizi okumaya başlayacaksınız.
  İş
  2003'te, parasal işlemlerinizde, modern teknolojinin kolaylıklarından yararlanacaksınız. Faturalarınızı internet aracılığıyla ödeyebilir, hesabınızın takibini yaparken çek defterinize bakmak yerine, bilgisayarınızdan yararlanabilirsiniz. Bu şekilde hesabınıza girip çıkan paradan hemen haberdar olabilir ve paranızı çok daha rahat kontrol edebilirsiniz.
  Bu yıl ilginizi çeken sektörler, dijital medya, elektronik, software ve bilgisayar. Sosyal yardım, hayır işleri, biyolojik bilimler, tıp, çevre, uzay çalışmaları ve sualtı araştırmaları 2003' te merak salacağınız diğer alanlar.
  15 Mayıs itibarıyla, radikal bir iş değişikliği yapabilirsiniz. Şaşırtıcı haberlere de hazırlıklı olun. Patronunuz işten ayrılabilir ya da çalıştığınız şirket, eleman sayısını azaltabilir. Bu durumda sizin omuzlarınıza binen yük artacağından, zam istemeye çekinmeyin.
  Aşk
  Son yıllarda, aşk hayatınız çok verimli değildi. İlişkileriniz hüsranla sonuçlandı. Belki hoşlandığınız kişilerin başka ilişkileri vardı; belki evlilerdi, başka bir şehirde yaşıyor ya da geç saate kadar çalışıyorlardı. Moralinizi bozmayın, haziran başında aşk hayatınız parlayacak.
  Eşinizle boşanma hazırlıkları yapıyorsanız, çocuklarınızın velayeti konusunda eşinizle bir çatışma içine girebilirsiniz. Bu konuyu, 3 Haziran sonrasına ertelemeniz sizin yararınıza olur.
  Mutsuz bir evliliğiniz varsa, boşanmak yerine, belki de ilk defa yeni çözümlerin arayışı içine gireceksiniz. Eşinizi seviyorsanız, eski yaraları kapatmaya çalışın. Bunun için terapist yardımı almanız yararınıza olur.
  Bu yıl, ciddi bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Sevdiğiniz kişiyle sadece iyi vakit geçirmek size yetmeyecek. Daha fazlasını isteyeceksiniz. Sevdiğiniz kişiyle aynı bakış açısına sahip olduğunuz halde, sizin dışınızda gelişen bazı sorunlardan etkilenebilirsiniz.
  * * *
  Bu tarihlere dikkat
  13 Mart-27 Mayıs ile 21 Aralık 2003-14 Ocak 2004 tarihlerini kapsayan dönemlerde, aşkta şanslısınız. Güzellik merkezlerine giderek ve alışverişe çıkarak kendinizi şımartmaya bakın. Sonuçlar hoşunuza gidecek. Ancak,
  21 Aralık-14 Ocak arasındaki dönem, alışveriş yapmanız çok akıllıca olmaz. Yine de bu tarihlerde eski dostlarınızla görüşmeye başlayabilirsiniz. Kim
  bilir belki de eski bir aşk canlanır.
  21 Nisan-16 Haziran tarihleri arasında seksiliğiniz üzerinizde olacak. Kendinize olan güveniniz artınca, başkalarına daha da çekici gözükeceksiniz. Evde fazla oturmamaya bakın.
  30 Mayıs'ta hoşlanacağınız biriyle tanışabilir ya da çocuk sahibi olup olmamaya karar verebilirsiniz.
  27 Ağustos'a kadar evlenmeyi planlıyorsanız, sakın vazgeçmeyin. Evlilik için 2003, en ideal zaman. Sevdiğiniz kişiyle daha da yakınlaşabilirsiniz. Yılın ilk sekiz ayı boyunca, eşiniz size çok yardımcı olabilir ve maddi sıkıntılarınızı hafifletebilir.
  * * *
  Para durumunuz dengesiz
  Kendi işinizi kuruyor ya da serbest çalışıyor olabilirsiniz. Belki de bu yüzden, parasal durumunuz düzensiz bir seyir gösteriyor. Eğer serbest çalışıyorsanız, yeni gelir kaynakları bulmaya gayret edin. Bir şirkete bağlı çalışıyorsanız, bağlantılarınızı kaybetmeyin ve CV'nizi yanınızdan ayırmayın. Aniden karşınıza ilginç fırsatlar çıkabilir.
  27 Ağustos-24 Eylül tarihleri arasında, bir ödül ya da burs kazanabilir, ikramiye veya tazminat alabilirsiniz. Eğer krediye ihtiyacınız varsa, 2003'ün son dört ayında bankalar size yardımcı olacak.


  Sağlığınıza çok dikkat etmelisiniz
  Bu yıl hedeflerini iyice belirleyen Balıklar, yıl sonunda kendilerindeki değişimi gördüklerinde gözlerine inanamayacaklar. 2003 yılı heyecanlı olduğu kadar oldukça da yorucu bir yıl olacak. Balıkların sağlıkları açısından stresten uzak durmalarında yarar var.
 • Balık (20 Şubat-20 Mart)
  Genel
  2003'le beraber, yepyeni bir döneme giriyorsunuz. Bu dönem sona erdiğinde, şimdikinden çok farklı bir insan olduğunuzu göreceksiniz. Bu, bireyselliğinizin arttığı, amaçlarınızın belirginleştiği ve liderlik özelliklerinizin ortaya çıktığı bir dönem. Şimdiye dek uğruna çalıştığınız, arzuladığınız, tecrübe ettiğiniz ve öğrendiğiniz her şey bir araya gelip sizi tahmin ettiğinizden farklı bir boyuta taşıyacak.
  Bu yıl, hayatınıza girecek insanlar ile karşınıza çıkacak fırsatların kaderin size oynadığı bir oyun olduğunu düşünebilirsiniz. Fırsatları iyi değerlendirirseniz, 2011'e kadar çalıştığınız sektörde tanınmanız, hatta bir marka olmanız mümkün.
  2003'te, etrafınızdakilere uyum sağlamak konusu pek umrunuzda olmayacak. Aslına bakarsanız, zamanla insanların sizden etkilendiklerini ve sizi taklit etmeye başladıklarını bile fark edeceksiniz. Tüm bunlar olup bittikten sonra, kendinizi her şeyin merkezinde bulduğunuzda, en çok şaşıran kişi yine siz olacaksınız.
  Bu yıl dış görünüşünüzde değişiklikler olabilir. Büyük ihtimalle, kendi tarzınızda modaya uygun giyinmek isteyecek, dolayısıyla da daha genç görüneceksiniz. Uzun zamandır sizi görmeyen yakınlarınız gözlerine inanamayacaklar ve sizi biraz da kıskanacaklar.
  Hazirandan sonra sıkıntılara veda
  Bu yıl, sizin için heyecanlı olduğu kadar, fiziksel anlamda da yorucu olacak. Bu yüzden sağlığınıza dikkat edin. Son iki yıldır ev ve
  aile hayatınız öncelikleriniz arasında önemli bir yere sahipti. 2003 başlarında elinizdeki seçenekler kısıtlı olsa da, mayıs ayından itibaren durum değişmeye başlayacak. Oturduğunuz evle ilgili bir durum, ev kirası ödemek ya da bir yakınınızın sağlık durumu, sizi strese sokmuş olabilir. Sabırlı olun, hazirandan sonra sıkıntılarınızdan kurtulacaksınız.
  İş
  Eğer yaratıcıysanız, bu yıl fikirlerinizi daha ciddiye alacaksınız. Balık tüm burçlar arasında, kendini en iyi ifade eden insanların burcudur. Siz bilinçaltınızla hareket edebilir, diğerlerinin es geçtiği güzellikleri ve fırsatları görebilirsiniz. Fikirleriniz doğal ve içgüdüsel bir şekilde ortaya çıkacak. Kendinizi ifade etmek için teknolojiye başvurabilirsiniz. Eğer sanatçıysanız, video, silikon çip, kumaş ya da ne olduğunu bile bilmediğimiz malzemeler kullanabilirsiniz.
  Balık burcu pek çok insan, oyuncu, kostüm tasarımcısı, makyöz ya da ışıkçı olarak tiyatroda çalışır. 2003'te tüm bu alanlar sizin için parlıyor,
  araştırmanızda fayda var. Bir sinema filminde ya da televizyon programında da görev yapabilirsiniz.
  Haziran ve aralık ayları arasında büyük çapta bir proje üstlenebilirsiniz. Tamamlaması aylarınızı hatta yıllarınızı alabilecek olan proje ciddi anlamda konsantrasyon ve sürekli çabanızı gerektirecek. Büyük olasılıkla tek başınıza hazırlayacağınız proje çok iyi sonuçlar verecek.
  Aşk
  Aşk hayatınızda dengeye ihtiyaç duyduğunuz bir döneme giriyorsunuz. Emin olun, bu yıl seçimlerinizi çok daha bilinçli yapacak, ilişkilerinizin istediğiniz şekilde gelişmesi için çok daha ısrarcı davranacaksınız. Haziran ayından itibaren kararlarınızı daha rahat verebildiğinizi ve sizde güven duygusu uyandıran seçimler yaptığınızı göreceksiniz.
  27 Mart ile 21 Nisan tarihleri arasındaki dönemde çekiciliğinize kapılıp peşinizden koşan pek çok kişi olabilir. Bekârsanız, eve tıkılıp kalmamaya, her zamankinden daha sık dışarı çıkıp eğlenmeye özen gösterin. Hatta arkadaşlarınızdan sizi yeni birileriyle tanıştırmalarını da isteyin, sakın çekingenlik yapmayın. Yine bu tarihlerde alışverişe çıkıp, uzun zamandır almak istediklerinizi alabilir ya da saç modelinizde bir değişiklik yapabilirsiniz.
  Sevgilinizi iyi tanıyın!
  Bekâr Balıkların tanışacakları kişiler başka bir şehirde ya da ülkede yaşıyor olabilir. Harika bir ilişkiniz olsa da, sevdiğiniz kişiyle aranızdaki mesafe, çok meşgul olması ya da sık sık iş seyahatlerine çıkması canınızı sıkabilir.
  Önümüzdeki iki yıl boyunca ilişkiye girdiğiniz kişilerin evli olup olmadıklarına dikkat edin. Yeni sevgiliniz, evli ve bunu size söylemiyor olabilir. İlişkiye girmeden önce aklınıza gelen bütün soruları çekinmeden ona sorun.
  * * *
  Aşkta şanslı günler
  18 Ocak bir partiye gitmek ya da tanışma yemeğine çıkmak için ideal bir gün. Birisiyle beraber ya da evliyseniz, 18 Ocak'a denk gelen hafta sonu, onun size karşı olan hislerini anlayacaksınız. Eşiniz ile çocuk ya da hamilelik hakkında da konuşmalar yapabilirsiniz.
  3-16 Haziran tarihleri arasında ilişkinizde yeni ve her zamankinden daha ciddi bir tavır sergileyecek,
  bunun akabinde sonuçları
  görmek isteyeceksiniz. Eğer asla sizinle ciddi bir ilişkiye girmeyecek biriyle beraberseniz, ondan ayrılma yoluna gidebilirsiniz.
  16 Haziran'dan 16 Aralık'a kadar seksapeliniz göz kamaştıracak.
  29 Haziran ile 27 Eylül tarileri arasında birisiyle beraberseniz, ilişkinizin çok hızlı ilerlediği hissine kapılabilir ve ağustos ve eylülde kendinizi biraz geri çekmeyi uygun bulabilirsiniz. Bu davranışınız ilişkinizin bir dengeye oturmasını sağlayacak.
  29 Temmuz ve onu takip eden iki hafta, romantik bir tatile çıkmak için ideal zaman. Deniz kenarı bir yere gitmek iyi bir seçim olabilir.
  19 Şubat ile 13 Mart tarihleri arasında doğan Balıkların bu yıl kurduğu ilişkiler kalıcı olacağa benzer. 14 Mart'tan sonra doğanlarınsa bunun için 2004'ü beklemeleri gerekecek.


  BİTTİ