Yılın en iyileri Altın Portakal'da

Yılın en iyileri Altın Portakal'da
Yılın en iyileri Altın Portakal'da

François Ozon un Altın Palmiye için yarışan filmi 'Jeune & Jolie' de festivalde yer alıyor.

Festivalde François Ozon, Michael Winterbottom, Alejandro Jodorowsky, Coen Kardeşler, Paul Schrader ve Kim Ki Duk'un son yapımları sinemaseverlerle buluşturulacak.

50. yılını görkemli bir programla kutlamaya hazırlanan Altın Portakal’da gösterilecek filmler şekillenmeye başladı. Festivalin ‘Ustaların Gözünden’ programı kapsamında birbirinden önemli isimlerin filmleri seyirciyle buluşacak.
Fransız Yeni Dalga sinemasının en önemli yönetmenlerinden François Ozon’un Altın Palmiye için yarışan filmi 'Jeune & Jolie'; Oscar ödüllü Coen Kardeşler’in bu yıl Cannes Film Festivali’nde jüri büyük ödülü kazanan, başrollerini Oscar Isaac, Carey Mulligan, John Goodman’ın paylaştığı “Inside Llewyn Davis”; Michael Winterbottom’un, ‘Soho'nun Kralı’ ve Paul Raymond'un skandallarla dolu dünyasını perdeye taşıdığı son filmi ‘The Look of Love’ bunlardan bazıları.
Ayrıca Şili asıllı Fransız yönetmen Alejandro Jodorowsky’un, otobiyografik son filmi ‘La danza de la realidad’; ‘Taxi Driver’ın senaristi yönetmen Paul Schrader’in, Lindsay Lohan ile James Deen’in boşrollerinde yer alıdığı filmi ‘The Canyons’ ve Kim Ki-Duk’un kendi ülkesinde tartışma yaratan, dünya prömiyerini 3 Eylül ’de Venedik Film Festivali’nde yapacak olan son eseri ‘Moebius’ da Altın Portakal programında.