Yılın şarkıcısı Eminem!

Yılın şarkıcısı Eminem!
Yılın şarkıcısı Eminem!

Eminem

Dünyanın en büyük video paylaşım sitesi YouTube'un bu yıl ilk kez düzenlediği müzik ödülleri sahiplerini buldu.

Dünyanın en büyük video paylaşım sitesi YouTube’un bu yıl ilk kez düzenlediği müzik ödülleri sahiplerini buldu. Yıl içinde en çok izlenen, paylaşılan, beğenilen ve yorum alan videoları, site kullanıcıları tarafından ödüllendirildiği ödül töreni dün akşam New York ’ta gerçekleşti. Son bir yıl içerisindeki izlenme ve beğeni oranlarından yola çıkıldığı törende en iyi YouTube çıkışı, yılın sanatçısı, yılın en inovatif videosu, yılın uyarlaması, yılın YouTube fenomeni ve yılın videosu kategorilerinde ödül verildi.

YouTube’dan canlı olarak yayımlanan gecede rap şarkıcısı Eminem yılın sanatçısı seçildi. Country müzik sanatçısı Taylor Swift’in ‘I Knew You Were Trouble’ şarkısı ise YouTube fenomeni ödülü kazandı.

Yılın en inovatif videosu ödülü Destorm’un ‘See Me Standing’ şarkısına verilirken yılın videosu ise ‘Girls’ Generation’ın ‘I Got A Boy’ şarkısı seçildi. Gecede ‘Thrift Shop’ şarkılarıyla son zamanların en çok konuşulan çalışmalarından birine imza atan Macklemore ve Ryan Lewis en iyi YouTube çıkışı ödülü kazandı. Lindsey Stirling ve Pentatonix ortak çalışması ‘Radioactive’ de yılın uyarlaması olarak kayıtlara geçti.

Jason Schwartzman ve Reggie Watts’ın sunumuyla gerçekleşen gecede Lady Gaga, Eminem, Michael Shannon, Vanessa Hudgens ve Lindsey Stirling gibi isimler sahne aldı. Sıra dışı giyim tarzıyla gündemde düşmeyen Lady Gaga, geceye siyah bir peruk ve takma dişlerle katıldı; ayrıca 11 Kasım'da yayımlanacak 'Artpop' albümünden yeni şarkısı 'Dope'u ilk kez seslendirdi.