Yine yağış ve soğuk

Türkiye bugün, Orta Akdeniz'den gelen yeni bir yağışlı havanın etkisine girecek. Batıda fırtına, Güney Ege ve Batı Akdeniz'de etkili sağanak bekleniyor.

İSTANBUL - Türkiye bugün, Orta Akdeniz'den gelen yeni bir yağışlı havanın etkisine girecek. Batı bölgelerinde fırtına, Güney Ege ve Batı Akdeniz'de etkili sağanak yağış bekleniyor.
Marmara'nın güneyi, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ile Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun doğusu bugün yağışlı geçecek. Yağışlar Güney Ege ve Batı Akdeniz'de yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunda kar şeklinde olacak. Yarın ise Batı Karadeniz kıyıları, Marmara ve Ege kıyıları dışında tüm yurt yağışlı. İç Ege, Karadeniz'in iç kesimleri, İç ve Doğu Anadolu karla karışık yağmur ve karın etkisinde kalacak.
Marmara'nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Doğu Akdeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu çarşamba günü yağışlı geçecek. Marmara'nın doğusu ve Batı Karadeniz'de karla karışık yağmur, Karadeniz ve doğu kar yağışlı...