Yönetmenlerden kız çocuklarına mektup var

Yönetmenlerden kız çocuklarına mektup var
Yönetmenlerden kız çocuklarına mektup var

Çağan Irmak, Babaanne ve Torun Mutluluğu serisiyle sergide.

Çağan Irmak, Zülfü Livaneli, Sırrı Süreyya Önder gibi 8 ünlü yönetmenin çektiği fotoğraflar Baba Beni Okula Gönder kampanyası yararına satılacak

“Belki çantandaki simit olabilirim. Belki kurşunkalemin, silgin, belki son sayfasına gelmiş kareli defterin ya da uzun çoraplı korsanın, küçük prensin, kara balığın, bir şeftali bin şeftalin olabilirim… Neden biliyor musun? Sen umut bağladığım, sen ülkemin aydınlığı, sen gönlümün şenliği, sen küçük kız kardeşimsin de ondan…”
Ünlü yönetmen Çağan Irmak bu mektubu ‘Baba Beni Okula Gönder’ kampanyası için kaleme aldı. Çağan Irmak’ın çağrısıyla Türkiye ’nin sekiz ünlü yönetmeni kız çocuklarının okuması için Milliyet Gazetesi’nce beş yıl önce hayata geçirilen ‘Baba Beni Okula Gönder’ kampanyasına destek amacıyla fotoğraf çekti.
Çağan Irmak, Mustafa Altıoklar, Ezel Akay, Handan İpekçi, Zülfü Livaneli, Sırrı Süreyya Önder , Ümit Ünal ve Derviş Zaim ’in buluştukları proje kapsamında ortaya çıkan 30’a yakın eser 1-8 Aralık tarihleri arasında Beyaz Space- İz Giz Plaza Maslak‘da sergilenerek, satışa sunulacak.