Yorgunluğa limon sıkın

Yorgunluğa limon sıkın
Yorgunluğa limon sıkın
Saat daha öğlen 1, şimdiden uykunuz var. Enerji depolamak için gidip kahve, şeker çikolata aldınız. Şimdi sakince onları bir kenara bırakın. Anlık çözümleri geçin, gerçek enerji depolarıyla tanışın

RADİKAL - Gün ortasında uykunuz geliyor olabilir; neyse ki çözümü kolay. Hürriyet Pazar ’da Mehmet Öz yorgunluk savaşçılarını yazdı. İşte size enerji verecek basit çözümler... 

Limon: Taze limonun kokusu duyularınızı harekete geçirmek için harika bir yöntemdir. Suyunuzun içine birkaç dilim limon ekleyerek vücudunuza ihtiyacı olan suyu verirken aynı zamanda yorgunlukla savaşın!

Ananas: C Vitamini deposu ananas, beyindeki noradrenalini harekete geçirerek yorgunlukla savaşmanıza yardımcı olur. “Noradrenalin nedir?” derseniz, sizi zinde ve enerjik tutmaya yardımcı olan savaş ya da kaç reaksiyonunda rol oynayan en önemli hormonlardan biridir.

Kurt üzümü: Eğer kansızlığınız varsa kurt üzümü tam size göre. Hem lif hem de kırmızı kan hücresi üretimine yardımcı olan demir zengini kurt üzümünden haftada 40 gram civarı tüketmeniz faydalarını görmeniz için yeterli.

Alabalık: Anemi yani kansızlık için bir diğer harika alternatif özellikle kırmızı kan hücresi üretimini artıran B 12 olmak üzere B Vitaminleri bakımından zengin olan gökkuşağı alabalığı!

Karışık kuruyemiş: Gün ortasında enerjinizin bittiği anlarda çiğ kuruyemiş ve demir zengini kuru meyvelerle hazırlanmış karışık çiğ kuruyemiş ara öğünü imdadınıza yetişsin. Kuruyemişler sadece protein zengini değil aynı zamanda şekeri enerjiye çevirmede önemli rol oynayan magnezyum deposu!