You Tube'un kazananı Eminem

You Tube'un kazananı Eminem
You Tube'un kazananı Eminem

Eminem

YouTube'un ilk kez düzenlediği müzik ödülleri önceki gece yıldız isimlerin katıldığı bir törenle sahiplerini buldu. Büyük ödül Eminem'e gitti.

Yıl içinde en çok izlenen, paylaşılan, beğenilen ve yorum alan videoların site kullanıcıları tarafından ödüllendirildiği ödül töreni önceki akşam New York ’ta gerçekleşti. Son bir yıl içerisindeki izlenme ve beğeni oranlarından yola çıkıldığı törende en iyi YouTube çıkışı, yılın sanatçısı, yılın en yaratıcı videosu, yılın uyarlaması, yılın YouTube fenomeni ve yılın videosu kategorilerinde ödül verildi.
YouTube’dan canlı olarak yayımlanan gecede rap şarkıcısı Eminem yılın sanatçısı seçildi. Country müzik sanatçısı Taylor Swift’in ‘I Knew You Were Trouble’ adlı şarkısı ise YouTube fenomeni ödülü kazandı. Yılın En Yaratıcısı Videosu ödülü Destorm’un ‘See Me Standing’ şarkısına verilirken yılın videosu ise ‘Girls’ Generation’ın ‘I Got A Boy’ şarkısı seçildi. Gecede ‘Thrift Shop’ şarkılarıyla son zamanların en çok konuşulan çalışmalarından birine imza atan Macklemore ve Ryan Lewis En İyi YouTube Çıkışı ödülü kazandı. Lindsey Stirling ve Pentatonix ortak çalışması ‘Radioactive’ de yılın uyarlaması olarak kayıtlara geçti.
Jason Schwartzman ve Reggie Watts’ın sunumuyla gerçekleşen gecede Lady Gaga, Eminem, Michael Shannon, Vanessa Hudgens ve Lindsey Stirling gibi isimler sahne aldı. Lady Gaga her zamanki gibi kostümüyle gecenin en dikkat çekici figürüydü!