'Yozgat Blues'a üç önemli ödül

'Yozgat Blues'a üç önemli ödül
'Yozgat Blues'a üç önemli ödül

Mahmut Fazıl Coşkun, 'Yozgat Blues'la en iyi film ve yönetmen ödüllerini aldı.

4. Malatya Film Festivali'nde üç önemli ödül 'Yozgat Blues'a gitti. Mahmut Fazıl Coşkun'un yönettiği 'Yozgat Blues', en iyi film, yönetmen SİYAD ödüllerinin sahibi oldu.

Dün gece Malatya Kongre Merkezi’nde düzenlenen ödül töreniyle sona eren 4. Malatya Film Festivali’ne ‘Yozgat Blues’ damgasını vurdu. Mahmut Fazıl Coşkun’un yönettiği film, en iyi film ödülünün yanı sıra en iyi yönetmen ve SİYAD ( Sinema Yazarları Derneği) ödülünün de sahibi oldu.
Festivalde öne çıkan bir diğer film Alphan Eşeli’nin yönettiği ‘Eve Dönüş: Sarıkamış 1915’ idi. Jüri özel ödülünün yanı sıra Serdar Orçin’e en iyi erkek oyuncu ödülünü kazandıran ‘Eve Dönüş: Sarıkamış 1915’ , seyircilerin oylarıyla belirlenen Kemal Sunal Halk Ödülü’nün de sahibi oldu.
En iyi kadın oyuncu ödülüne ‘Kusursuzlar’ filmindeki rölüyle İpek Türkan Kaynak değer görülürken senaryo ödülü ‘Saroyan Ülkesi’ filmiyle Lusin Dink’e verildi.
Festivalin uluslararası yarışmasında Gürcistan yapımı ‘Hayatın Baharı’ en iyi film seçilirken ‘Sefertası’ ve ‘Omar’ filmlerine de mansiyon velirmesi kararlaştırıldı.
Ulusal kısa film yarışmasında ise Ömer Günüvar’ın yönettiği ‘Yaşam Merkezi’ en iyi film seçildi.