Yüksel'den Eurovision'a 'gay' yorumu

Yüksel'den Eurovision'a 'gay' yorumu
Yüksel'den Eurovision'a 'gay' yorumu
Müzisyen Levent Yüksel, "Eurovision'da 1'inciyi 'gay'ler belirliyordu, katılmamak iyi oldu" dedi. Ali Rıza Binboğa tepki gösterdi: "Kafatasçılıkla özdeş bir değerlendirme."

Radikal.com.tr – TRT ’nin Eurovision ’a katılmama kararına müzisyen Levent Yüksel’den ‘zaten gayler birinciyi belirliyor’ açıklaması geldi. Ali Rıza Binboğa ve Bülent Özveren tepki gösterdi.
Vatan gazetesinden Umut Ünver’in haberine göre Yüksel, “Eurovision gaylerin yarışması. Beste veya şarkı yarışması değil. Katılmadığımız isabet olmuş. Yarışma hangi ülkede yapılırsa yapılsın, ‘gay’ler gidip birinciyi belirliyorlar” dedi.

“MEMLEKETİN PRİMADONNALARI DA AYNI POZİSYONDALAR”

Bu sözler üzerine görüşü sorulan sanatçı Ali Rıza Binboğa, “Ben bunun neresini düzelteyim? Bu ülkede primadonnalarımız hâlâ o arkadaşın söylediği pozisyonda insanlar. Böyle yaklaşımları kafatasçılıkla özdeş bulurum” diyerek tepki gösterdi.
Eurovision’la özdeşleşen TRT yöneticisi Bülent Özveren ise, “Herhalde Levent Yüksel bu konuyla ilgili bir araştırma şirketine eşek yüküyle paralar verdi. Böyle bir sonuca vardı. Tabii ki her mevzuda olduğu gibi gayler de var, lezbiyenler de. Ben gülerim geçerim buna. Bir fan clup var Eurovision’da, onların çoğu gaylerden oluşuyor. Bu yüzden bu dedikodu çıkıyor ama ben katılmam bu görüşe” dedi.
Eurovision daha önce de benzer tartışmalara konu olmuş, yarışmadan elenen Yüksek Sadakat Grubu’nun solisti Kenan Vural da, “Eurovision dünyadaki en büyük gay organizasyonlarından biridir” demişti.