Yunus Günçe: 'Recep İvedik daha tehlikeli'

Yunus Günçe: 'Recep İvedik daha tehlikeli'
Yunus Günçe: 'Recep İvedik daha tehlikeli'
Lars van Trier'in 'Nymphomaniac' filmi Türkiye'de gösterime girmeyecek. Yunus Günçe, Twitter'dan ''Recep İvedik'in çok daha tehlikeli olduğunu düşünüyorum'' tweetini attı.

14 Mart'ta ilk bölümü vizyona girmesi planlanan Lars von Trier'in 'Nymphomaniac' filmine yasak geldi. Vizyona girecek filmlere rayting değerlendirmesi yapan kurul oy çokluğuyla filmin vizyona girmesine izin vermedi.

Alt kurulun kararsız kalması üzerine toplanan üst kurul şu saatlerde filmi izledi. Oy çokluğuyla filmin gösterime girmemesine karar verildi.

Genel kanaat olarak filmin + 18 ibaresiyle gösterime girmesi bekleniyordu, ama kurukdan filmin izleyiciyle buluşmaması kararı çıktı.

FİLMİN TÜRKİYE SERÜVENİ
Türkiye 'de geçen hafta sona eren !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali'nde Trier'in kendisi tarafından sansürlenmiş versiyonuyla gösterilen 'Nymphomaniac'ın ilk bölümü 14 Mart, ikinci bölümü ise 21 Mart'ta vizyona girmesi planlanıyordu.

'İtiraf' adıyla vizyona girecek olan yapım, 50'li yaşlarının başındaki bir kadının çocukluğundan itibaren erkeklerle olan ilişkilerini anlatıyor. Charlotte Gainsbourg, Stellan Skarsgård, Stacy Martin, Shia LaBeouf, Christian Slater, Jamie Bell, Uma Thurman, Willem Dafoe gibi oyuncuların rol aldığı film , geçen ay Berlin Film Festivali 'nde sansürsüz olarak gösterilmiş ve eleştirmenlerden övgüler almıştı.

YUNUS GÜNCE'NİN TWEETLERİ