Yurtseverlik bir yere kadar!

Yurtseverlik bir yere kadar!
Yurtseverlik bir yere kadar!
İsmail YK'nın vergi ödememek için Türk vatandaşlığından çıktığı idda edildi. Şarkıcı iddiaları yalanladı.İSTANBUL - Almanya'da doğup büyüyen İsmail YK, Türkiye'de gelir vergisi ödememek için Türk vatandaşlığından çıktı.
Sivaslı bir ailenin çocuğu olan İsmail Yurtseven, ilk önce kardeşleriyle 'Yurtseven Kardeşler' grubunu kurdu ve şöhreti yakaladı. Sonra grubun adını da alıp 'İsmail YK' oldu ve yoluna yalnız devam etti. 'Şapur Şupur Ye Beni', 'Bas Gaza' gibi şarkıları dillerden düşmedi. 2006'da çıkardığı 'bombabomba.com adlı albümüyle 'yılın en çok satan albümü' ödülünü almıştı. Sabah gazetisinin haberine göre çifte vatandaşlığı olan İsmail YK, Türk vatandaşlığından çıktı. Böylece gelir vergisinden muaf olan şarkıcı Türkiye'ye Alman pasaportuyla turist olarak giriyor.

İSMAİL Y.K'NIN AÇIKLAMASI

İsmail YK Günaydın'ın haberi üzerine basın açıklaması gönderdi. Sanatçı açıklamasında şunları belirtti:  "Bildiğiniz üzere sanatçımız İsmail YK 05 Temmuz 1978 tarihinde Almanya'da  doğmuş ve halen bütün ailesi ile birlikte Almanya'da yaşamaktadır. Almanya'da yaşayan hemen hemen bütün Türkler Almanya'da ki iş yaşamlarını sürdürebilmek ve tüm sosyal haklardan yararlanabilmek için mecburen Alman Vatandaşı statüsüyle yaşamaktadır. İsmail YK' bu statüde Almanya'da yaşayan milyonlarca Türk'ten biridir ve bunu zaten herkes bilmektedir.  Vergi konusuna gelince İsmail YK, konuyla ilgili hassasiyetinden dolayı  Türkiye'de ki kazançlarından ötürü hem Türkiye'de hem de Almanya'da çifte  vergi ödemektedir."

Konuyla ilgili İsmail YK şunları söyledi:  "Benim Almanya'da yaşadığımı ve Alman Vatandaşlığında olduğumu herkes  bilir. Ben zaten zaman zaman röportajlarımda da bunu defalarca söylediğim  halde gizli habermiş gibi yapılmasına, benim hedef gösterilmeme bir anlam  veremedim ve şaşkınlıkla karşılıyorum."