Yüzyılın sempatik haber balonu!

Yüzyılın sempatik haber balonu!
Yüzyılın sempatik haber balonu!

Altı yaşındaki Falcon Heene, babasıyla katıldığı televizyon programında, ?Her şey şov içindi? dedi. FOTOĞRAF: AP

Balonla uçtuğu söylenen çocuk çatı katından çıkınca, 'ün meraklısı' aile şov yapmakla suçlandı

DENVER/LONDRA - Saatlerce helyum dolu bir balonda havada mahsur kaldığı sanılan altı yaşındaki çocuk önce balonda değil evde çıktı, sonra her şeyin şov amaçlı yapıldığını ağzından kaçırdı. ABD’nin Colorado eyaletinde, babasına ait ev yapımı bir balonla havalandığı söylenen altı yaşındaki çocuk, evlerinin çatı katında bulununca kurtarma çalışmaları için ayağa kalkan ABD rahat bir nefes aldı.
Ağabeyinin, kardeşi Falcon’un balonla uçtuğunu söylemesi üzerine Falcon’u bulmak için polis asker ve hava kuvvetleri harekete geçmişti. Televizyon ekranlarında canlı yayınlanan kurtarma çalışmalarıyla izleyiciler de büyük bir panik yaşamıştı. Balon, içindeki gazın bitmesi sonucu yere inince içinde çocuk olmadığı anlaşılmıştı. Fakat balon havalandıktan dört saat sonra her şeyin çok basit bir açıklaması olduğu ortaya çıktı. Falcon Heene’in evde olduğu ve babasına ait balonu, oyun oynarken elinden kaçırdığı için korkup evlerinin çatısında bir kutu içinde saklandığı açıklandı. Ancak olay, çocuğun bulunmasıyla noktalanmadı, daha da tuhaf bir hal aldı. Akıllara, tüm bu yaşananların, daha önce de bir televizyon programına katılan ve şöhrete meraklı olduğu anlaşılan ailenin kurgusu olabileceği şüphesi geldi. 

‘Her şey şov içindi’
Olaydan sonra babasıyla CNN’de bir programa katılan altı yaşındaki Falcon Heene baklayı ağzından çıkardı. Haber sunucusu Wolf Blitzer’ın saklandığı yerden neden çıktığını sorması üzerine çocuk, “Her şey şov içindi” cevabını verdi. Emekli hava durumu sunucusu baba Richard Heene, bu senaryoyu, geleceğin ulaşım aracı olabileceğini düşündüğü balonunun tanıtımı için kurguladığı iddialarını ısrarla reddetti. Medyayı da oğlu Falcon’un sözlerini yanlış yorumlamakla suçladı.  Falcon’un annesi Mayumi Heene de her şeyin kurmaca olduğu iddialarını yalanladı. Heene ailesi daha önce ‘Wife Swap’ adlı bir reality şov programına katılmış ve orada da ‘ünlü omak için’ ellerinden geleni yapmıştı. (The Daily Mail, aa)