Zeki Alasya son yolculuğuna uğurlanıyor

Zeki Alasya son yolculuğuna uğurlanıyor
Zeki Alasya son yolculuğuna uğurlanıyor
Cuma günü kaybettiğimiz usta oyuncu Zeki Alasya, İstanbul'da yakınları ve sevenlerinin katıldığı bir törenle son yolculuğuna uğurlandı.

İSTANBUL - Usta oyuncu Zeki Alasya bugün son yolculuğuna uğurlandı. Karaciğer hastalığı sebebiyle 22 Nisan'dan beri tedavi gören ve cuma günü hayatını kaybeden Zeki Alasya için Levent Camii'nde cenaze töreni düzenlendi.

Cenaze töreninde Zeki Alasya'nın kızı Zeynep ve Julide Alasya ile oyuncu Metin Akpınar taziyeleri kabul etti. Tören sırasında Zeki Alasya'nın tabutunun başına da Fenerbahçe forması koyuldu.


Cenaze törenine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Grup Başkan Vekili Akif Hamzaçebi, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Kadir İnanır, Emel Sayın, Orhan Gencebay, Müjdat Gezen, Nevra Serezli, Erol Evgin, Çağla Şikel, Alişan, CHP Milletvekili adayı Mustafa Sarıgül'ün yanı sıra sanat dünyasından bir çok isim ve sevenleri katıldı.

"KAYBI GERÇEKTEN ÇOK DERİN"

Kemal Kılıçdaroğlu, yıllar önce Alasya'yı Sıraselviler'de Devekuşu Kabere'de izlediğini belirterek, "Daha sonra o Türkiye'de ki bütün evlerin konuğu oldu. Onunla güldük, onunla ağladık. Kaybı gerçekten çok derin. Sanat dünyasının başı sağ olsun, hepimizin başı sağ olsun. Böyle değerler az yetişiyor. Üzgünüz, ailesine, sanat dünyasına başsağlığı diliyoruz" dedi. Kılıçdaroğlu, bir gazetecinin "Metin Bey ile ne konuştunuz?" sorusuna ise "Başsağlığı dileklerimi ilettim sadece" diye yanıt verdi.


"KONUŞAMAYACAĞIM, ÇOK ÜZGÜNÜM"

Alasya'nın Devekuşu Kabere ve bir çok projede birlikte çalıştığı Nevra Serezli, "İki gündür bütün anılar aklımda. Hiçbir şey demiyelim ne olur. Filmlerini hatırlayın… Hep derler ya seyirciler, 'Sizin kasetlerinizle büyüdük. Ezberledik bütün Devekuşu Kaberininkileri' diye, birden aklına geliyor her şey tabi" diye konuştu.

Cenazeye katılan Emel Sayın, herkes gibi çok üzgün olduğunu belirterek, "Çok iyi bir arkadaştı, çok önemli bir sanatçımızdı. Çok ani oldu. Çok üzgünüm başımız sağ olsun" derken, Nükhet Duru, gazetecilerin sorularına, "Konuşamayacağım, çok üzgünüm" diye yanıt verdi.
Zeki Alasya cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verildi.
(Gülseli KENARLI - Özgür ARSLAN / DHA)

Zeki Alasya: 1982'de bir gün Kenan Evren beni çağırdı...

Zeki Alasya'nın son fotoğrafları

Kahkahalarımızı öksüz bırakan Zeki Alasya'nın hayatı

Zeki Alasya'nın yaşam öyküsü