Zeki Müren'e saygı albümünde Adele sürprizi

Zeki Müren'e saygı albümünde Adele sürprizi
Zeki Müren'e saygı albümünde Adele sürprizi
Türk Müziği'nin ölümsüz sesi Zeki Müren adına hazırlanan saygı albümüne Dünyaca ünlü İngiliz ses sanatçısı Adele'in de destek vereceği iddia edildi.

RADİKAL- İngiliz ses sanatçısı Adele ’in Adele'in Zeki Müren 'e saygı albümünde bir dörtlük okuyacağı iddia edildi. Konuyu Akşam Gazetesi'nden Buket Kahraman, bugünkü yazısında gündeme getirdi. İşte o satırlar...

‘Zeki Müren’e Saygı’ albümü ertelendi mi?

‘Zeki Müren’e Saygı Albümü’, müzik dünyasının en çok konuşulan konularından biri oldu. Özellikle ne zaman çıkacağı çok merak ediliyor. O zaman ben söyleyeyim duyduğuma göre 2 Nisan’da… DMC etiketiyle çıkacak olan albümde kimler yer alacağını hepimiz biliyoruz. Halit Ergenç , Muazzez Abacı, Muazzez Ersoy, Mustafa Ceceli, Enrico Macias - Şevval Sam, Kıraç, Funda Arar, Göksel, Belkıs Özener - Ferda Anıl Yarkın, Enbe - Nükhet Duru, Gökhan Tepe, Yaprak Sayar ve Boğaziçi Caz Orkestrası gibi muhteşem bir kadro var. Ama ben hep sandıkta saklananları merak ederim. Büyük bir sürpriz olabilir diyorlardı öğrendim. Albümde dünya starı Adele, Zeki Müren’in şarkısının bir dörtlüğünü okuyacakmış. Gittikçe heyecanlandığım bir proje oldu. Albümdeki diğer sürpriz ise Şebnem Keskin… Aslında tanıyoruz Şebnem’i… ‘Bir Şarkısın Sen’ yarışmasında daha 12 yaşındaydı… O boyundan bile büyük olan sesiyle tanıştığımızda. Şimdi Zeki Müren’in çok önemli bir eserini okuyacak. Ben dinledim şarkıyı. Bunu söyleyebilirim ki şarkı dilden dile dolaşacak.