Zenginlerin kredisi çantada!

Zenginlerin kredisi çantada!
Zenginlerin kredisi çantada!

Firma lüks çantayı teminat kabul ediyor.

HONG KONG - Chanel, Gucci, Hermes ve Louis Vuitton çantalar artık sadece lüks markaları seven kadınların kolunda dolaşmakla kalmayacak, sahiplerine kredi imkânı da sunacak. Hong Kong’da bir firma lüks kadın çantaları karşılığında bireysel kredi vereceğini duyurdu. ‘Yes Lady Finance’ adlı şirket, bu çantaları getiren kadınlara yıllık yüzde 28 faizle çanta değerinin yüzde 70’ine kadar ihtiyaç kredisi veriyor. Müşteri vaktinde ödeme yapamazsa çantaya el konuyor.
İkinci el piyasada değeri 2 bin 600 dolar olan (Yaklaşık 4 bin TL) bir Louis Vuitton çantayla, üç aylık geri ödemeyle 1800 dolarlık (Yaklaşık 2 bin 700 TL) kredi alınabiliyor.
Firmanın ortaklarından Wallace Tung, Hong Konglu zengin işadamlarının eşleri için kullanılan argo bir terim olan ‘tai-tai’ sözcüğünü kullanarak, “Bu kredi, bazı tai-tai’ler için iyi bir para edinme yolu olacaktır. Çünkü eşlerinin hediye ettiği, onlar için anlam taşıyan çantalarını satmak istemeyebilirler” diyor. Hong Kong’da ikinci el pahalı çanta piyasası hayli canlı. (afp)