Zerrin Özer'li festivalde 'ses kısma' kavgası

Zerrin Özer'li festivalde 'ses kısma' kavgası
Zerrin Özer'li festivalde 'ses kısma' kavgası

Sinirlerine hâkim olamayan Özer, konser alanını terk ettikten sonra da seyirci protestoları sürdü. FOTOĞRAF: FERİT DEMİR / DHA

İSTANBUL - Tunceli’de düzenlenen 9. Munzur Kültür Sanat Festivali kapsamında önceki gün Ferhat Tunç ve Zerrin Özer konser verdi. 1.5 saat süren konserin sonlarına doğru merkezi Diyarbakır’da bulunan organizatör firma ‘Her Yerde Sanat’tan Mesut Demir adlı bir yetkili, sahnedeki Zerrin Özer’in menajerine “Söyleyin bitirsin, ses düzenini keserim” mesajı gönderince olanlar oldu. Menajerinin mesajı ilettiği Özer, sinirlenerek “Ben buraya Tunceli Belediyesi için gelmedim, ekibimin masraflarını ben karşıladım. Ben buraya sizin için geldim, sizleri kendi canımdan kanımdan görüyorum” dedikten sonra Demir’i sahneye çağırdı. Atatürk Stadyumu’nu dolduran 40 bin kişinin de yuhaladığı Demir tepki üzerine kaybolurken, Özer’i sahneye gelen Belediye Başkanı Edibe Şahin sakinleştirmeye çalıştı. Ancak Özer, hem konser alanını hem de Tunceli’yi terk etti. 

Organizatör: 40 dakikaydı, 1.5 saate ulaştı
Mesut Demir, Özer’in menajeriyle konserin 40 dakika olması konusunda anlaştıklarını söylüyor. “10 dakika daha diye diye diye 1.5 saate ulaştı. Zerrin hanımdan sonra sahneye çıkacak daha bir çok grup vardı. Sırf bu yüzden, İstanbul’dan gelen Turan Songül adlı sanatçımız sahneye çıkamadı” diyen Demir, Özer’in jüri üyesi olduğu bir yarışma programında beğendiği birini sahneye çıkarmasından da kendilerine bu konuda danışılmadığını söyleyerek yakınıyor.
Zerrin Özer’se “21.30’da sahne almam gerekiyordu. Belediye Başkanı biraz daha beklememi rica etti, kabul ettim. Sahneye çıkmam saat 23.30’u buldu. Meğerse benden sonra altı-yedi sanatçı daha varmış. Benim bundan haberim yok!” diyor. Konserde sesin müzik danışmanı sayesinde kapatılmadığını anlatan Özer, şimdiye kadar böyle bir saygısızlıkla karşılaşmadığını söyleyerek “Kendi canımdan, kanımdan olan halkım için bunu yaptım. Zaten onlar da gereken cevabı verdi. Haksızlığa hiç tahammülüm yoktur. Benim sahneme müdahale ediyorlardı!” diyor. (Yaşam Servisi)