Zonaro'dan Canan Tolon'a

Zonaro'dan Canan Tolon'a
Zonaro'dan Canan Tolon'a

Fausto Zonaro ya ait İstanbul Boğazı konulu yapıtı müzayedede 240.000 Liradan satışa sunulacak.

Bali Müzayede'nin bugün gerçekleştirilecek ilkbahar müzayedesinde özel koleksiyonlardan çıkma 292 adet eser satışa sunuluyor. Zonaro, Ömer Uluç ve Canan Tolon eserleri müzayedede yer alan isimlerden bazıları.

Bali Müzayede'nin, usta isimlerin önemli eserlerinin yanı sıra “Galatalı Ahmet Naili Efendi”nin Hicri 1212 yılında yazımını bitirdiği Delâil-i Hayrat – Hizbül Âzam Ketebeli 220.000 Liradan satışa sunacağı büyük müzayedesi bu akşam gerçekleştiriliyor.
Saat 20:00'da Grand Hyatt İstanbul ’un Balo Salonu'nda yapılacak müzayedede klasik, çağdaş ve modern resimler ile hat sanatı eserleri satışa sunulacak. Koleksiyonda, çok önemli hattatlara ait hilyeler ve hat levhaların yanı sıra, yine çok önemli padişah fermanları da yer alıyor. Klasik resimlerde Nazmi Ziya, Diyarbakırlı Tahsin, Hikmet Onat, Leonardo De Mango, Fabio Fabbi gibi sanatçıların yanı sıra, 19.yüzyıl İtalyan sanatçısı Fausto Zonaro’ya ait İstanbul Boğazı konulu yapıtı müzayedede 240.000 Liradan satışa sunulacak.
Müzayedenin çağdaş ve modern resimleri arasında; Burhan Doğançay, Mübin Orhon, Ömer Uluç, Hale Asaf gibi son derece önemli isimlerle beraber Canan Tolon’dan bir başyapıt da 475.000 Liradan satışa sunulacak.
Hattat Yahya Hilmi Efendi’nin “Cüz, Hilye-i Şerif ve Kıtası”, Sultan I. Abdülhamit ve Sultan II. Mahmut’un fermanları, Sultan Abdülmecit’in Zerendud Levhası müzayedede satışa sunulacak diğer eserlerden bazıları
Müzayede sergisi Bali Müzayede Sergi Salonu Maçka’da görülebilir.


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  zam

  ,

  Akşam

  ,

  Para

  ,

  Modern

  ,

  sergi

  ,

  klasik

  ,

  derece

  ,

  bu akşam