Zorlu Center'a Operadaki Hayalet geliyor

Zorlu Center'a Operadaki Hayalet geliyor
Zorlu Center'a Operadaki Hayalet geliyor
Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi yeni sezon programını açıkladı. Operadaki Hayalet, Güzel ve Çirkin gibi müzikaller, Londra'dan La Boheme gibi operalar, Fazıl Say, Yo Yo Ma gibi müzisyenler izleyiciyle buluşacak

Muhsin TOPYILDIZ
mahfuznecip@gmail.com

Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi (PSM) 2014-2015 sezonu programını açıkladı. Geçen sezon ‘Jersey Boys’, ‘CATS’ ve ‘Notre Dame de Paris’ gibi müzikallerle 100 bine yakın insana müzikal izleten PSM yeni sezonu ‘The Phantom of the Opera’ (Operadaki Hayalet) ve Disney’in ‘Beauty & The Beast’i (Güzel ve Çirkin) başta olmak üzere birçok gösteriyle karşılıyor.
İlk perde 4 Eylül’de!
Zorlu Center PSM sezonu ‘Silk Road Ensemble with YoYo-Ma’ ile açıyor. 4 Eylül’de gerçekleşecek sezonun ilk gösterisinde PSM sahnesi dünyaca ünlü çellist YoYo-Ma ve yirmiden fazla ülkenin besteci ve sanatçılarından oluşan Silk Road Ensemble grubunu ağırlıyor. Sezonun ilk başyapıtı Disney’den ‘Beauty & The Beast’ 9-19 Ekim tarihleri arasında PSM sahnesinde olacak. Efsanevi müzikal ‘The Phantom of the Opera’ ise 8-26 Nisan tarihleri arasında izleyici ile buluşacak.


PSM saygın toplulukları ağırlayacak
PSM yeni sezonda nadiren turneye çıkan sahne sanatlarının saygın topluluklarını da konuk edecek. Dünyanın en sevilen operalarından Puccini’nin La Bohéme’i Royal Opera House prodüksiyonuyla 18-24 Ocak, dünyanın en önemli dans topluluklarından ‘New York City Ballet’ ise 12-24 Mart tarihleri arasında İstanbullu sanatseverler için PSM sahnesinde olacak. 29 Kasım – 5 Aralık tarihlerinde slap-stick komedyası ‘BLAM!’i ağırlayacak olan PSM 26-30 Ocak tarihlerinde ise jonglör performansı ‘Smashead’ ile izleyicileri karşılayacak. Cem Mansur’un yönetimindeki Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası’nın 23 Eylül’de sahne alacağı Zorlu Center PSM ilk sezonda olduğu gibi yine Sezen Aksu ve Fazıl Say gibi önemli sanatçıları da ağırlayacak.
‘PSM dünya çapında dikkat çekti’
Basın toplantısında konuşan Zorlu Gayrimenkul Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Even Zorlu Center PSM’nin sadece İstanbul ve Türkiye için değil; Ortadoğu, Rusya, Türki Cumhuriyetler ve Avrupa ülkeleri için vazgeçilmez bir merkez haline geldiğini söyledi.
PSM’nin dünya çapında dikkat çektiğini söyleyen Zorlu Center PSM Genel Müdürü Ray Cullom ise ‘2014-2015 sezonunda da Türkiye’de daha önce görülmemiş gösterileri sunmaya devam edeceğiz’ dedi. Cullom yeni sezonda seyirci sayısını ikiye katlamak olarak belirledi.
Lansmana özel
Gösteriler için lansmana özel 48 TL ile 450 TL arasında değişen bilet fiyatlarının yanı sıra ‘Beauty & The Beast’ ve ‘The Phantom of the Opera’ müzikallerinin biletlerini 15 Haziran’a kadar aynı anda PSM gişelerinden ya da web sitesinden alan herkes %10 indirim kazanıyor