Zorlu'da bir orijinal müzikal daha

Zorlu'da bir orijinal müzikal daha
Zorlu'da bir orijinal müzikal daha

Zorlu Center PSM, ‘Cats’in ardından yine dünya çapında ilgi gören bir müzikal olan ‘Notre Dame de Paris’i orijinal prodüksiyonuyla izleyiciyle buluşturuyor. Çingeneler tarafından katedrale bırakılan kambur, çirkin ve sağır Quasimodo’nun, güzeller güzeli Çingene kızı Esmeralda’ya aşkını anlatan Victor Hugo’nun ünlü eseri ‘Notre Dame’ın Kamburu’ndan sahneye uyarlanan ‘Notre Dame de Paris’, 22 Nisan’dan itibaren 15 gün boyunca Zorlu Center PSM’de perde açacak.
Fransız yazar Luc Plamondon ile ünlü müzisyen Richard Cocciante’nin sahneye uyarladığı eser, klasik bir aşk hikâyesiyle insanların değer verdikleri şeyleri nasıl ayakta tutabileceğini drama, müzik ve dansla sahneye taşıyor. 1998 yılında Paris’te Palais des Congres’de ilk defa sergilenen ‘Notre Dame de Paris’, oyunculuk ve kostümleriyle izleyenleri 1800’lü yıllara götürüyor. Fransız televizyon izleyicileri tarafından 20. yüzyılın en iyi şarkısı seçilen ‘Belle’ başta olmak üzere tüm beste ve şarkı sözleriyle hayranlık uyandıran müzikalin İstanbul ’da sahnelenecek orijinal İngilizce versiyonu, ‘Titanik’in en bilinen şarkısı ‘My Heart Will Go On’un söz yazarı Will Jennings tarafından uyarlandı. İngilizce ‘Notre Dame de Paris’ müzikali, tüm dünyada oynayan tek orijinal prodüksiyon olma özelliğini taşıyor. Müzikal, Fransa dışında dünyanın hiçbir yerinde artık Fransızca diliyle sergilenmiyor. İngilizce sergilenen tek prodüksiyon ise İstanbul seyircisiyle buluşacak.
Dünya genelinde 8 milyon bilet satışına ulaşan, ilk yılında en çok bilet satışı yapan prodüksiyon olarak Guinness Rekorları Kitabı’na giren müzikal, 22 Nisan-4 Mayıs tarihleri arasında Zorlu Center PSM’de toplam 16 kez seyirciyle buluşacak.