Zülfü Livaneli: Eşkıya dünyaya hükümdar olmaz

Zülfü Livaneli: Eşkıya dünyaya hükümdar olmaz
Zülfü Livaneli: Eşkıya dünyaya hükümdar olmaz
Londra'daki ünlü O2 Indigo'da sahneye çıkan Zülfü Livaneli, şarkılarını Gezi direnişçileri için söyledi.

Müzisyen, yazar Zülfü Livaneli, Londra’daki konserinde şarkılarını Gezi Direnişçileri için söyledi. Kentin en büyük konser salonlarından O2 Indigo’da sahneye çıkan Livaneli, şarkılarının bir çoğunun Taksim Gezi Parkı ’nda seslendirildiğini ve bir kısmının da direnişin sembolü olduğunu söyledi. Sanatçı “Burada onlarla beraberlik için söyleyeceğiz. Buradan İstanbul ’a gittiğimde havaalanından direkt Taksim’e gideceğim” dedi.
Yaklaşık 2 bin kişinin izlediği konserde Livaneli’ye dinleyiciler de şarkılarda eşlik etti. Konserde Gezi Direnişi’nin simge sloganı “Her yer Taksim, her yer direniş” de atıldı. Dinleyicilerden biri sahneye Türk bayrağı koydu. Livaneli konserin sonunda “Sevgili dostlar çok güzel, biz de burada Çapulcular korosu olduk değil mi? Siz de çapulcusunuz doğrusu bravo” diyerek konserini noktaladı.
Seyircilerin yoğun isteği üzerine yeniden sahneye çıkan Livaneli, ‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ şarkısını seslendirdikten sonra, “Eşkıyaların olmadığı bir Türkiye ’de görüşmek üzere, hoşça kalın” diyerek sahneden ayrıldı. Konseri Türkiye’nin Londra Büyükelçisi Ünal Çeviköz ve eşi Emel Çeviköz de izledi.