23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
IĞDIR (AA) - Iğdır Valisi Davut Haner ve İl Emniyet Müdürü Yüksel Babal, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı...

IĞDIR (AA) - Iğdır Valisi Davut Haner ve İl Emniyet Müdürü Yüksel Babal, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Vali Haner, mesajında, 23 Nisan 1920 tarihinin millet egemenliğine dayanan demokrasinin ve Cumhuriyetin temellerinin atıldığı tarih olduğunu belirterek, bu tarihin dünyada kutlanan tek çocuk bayramı olduğunu anımsattı.

Çocuklar arasında sevgi, kardeşlik ve dostluk bağlarının güçlenmesiyle tüm insanlığın huzur ve barış içerisinde yaşayabilecekleri bir dünyanın temellerinin atılacağını vurgulayan Haner, "Sevgili çocuklar; sizlere düşen görev Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk 'ün hedef gösterdiği çağdaş medeniyetler seviyesini yakalamak, demokrasiye ve insan haklarına saygılı, vatanını ve milletini seven bireyler olarak büyük ve güçlü Türkiye idealini gerçekleştirmek olacaktır" ifadelerini kullandı.

İl Emniyet Müdürü Yüksel Babal da çocukların, Türk milletini aydınlık geleceğe yükselteceğini kaydetti. 

Çocukların en iyi şekilde yetişmesi gerektiğini bildiren Babal, şöyle dedi:

"Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün ilke ve inkılaplarının izinde, kalpleri vatan ve millet sevgisiyle dolu, kendi başına karar verebilen, çağdaş ve demokratik toplumumuzun her alanındaki gelişimine, atılımına öncülük yapacak, görev ve sorumluluklarına yürekten bağlı, çağın gereklerine uygun donanımlı ve yetenekli insanlar olarak yetişmesi en büyük temennimizdir."