31 Mart Azerbaycanlıların Soykırımı Günü

31 Mart Azerbaycanlıların Soykırımı Günü
31 Mart Azerbaycanlıların Soykırımı Günü
IĞDIR (AA) - Iğdır Azerbaycan Evi Derneği Başkanı Serdar Ünsal, Ermenilerin Azerbaycanlılara yönelik katliamlarının yüzyıllar boyunca hatırlanacağını...

IĞDIR (AA) - Iğdır Azerbaycan Evi Derneği Başkanı Serdar Ünsal, Ermenilerin Azerbaycanlılara yönelik katliamlarının yüzyıllar boyunca hatırlanacağını bildirdi. 

Ünsal, 31 Mart  Dünya Azerbaycanlıların Soykırım Günü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, tam 97 yıl önce Ermenilerin Azerbaycan'da büyük bir katliam hareketine giriştiğini aktardı.

Ermenistan 'ın tüm dünyanın görmezden geldiği katliamları gerçekleştirdiğini vurgulayan Ünsel, "Ermeni diasporası dünya devletlerini yalanlarla kandırarak sözde soykırım yalanlarını, parlamentolarda kabul ettirmektedir. Lakin Hocalı gibi gerçek manada olan soykırımları kimse görmemektedir. Bu katliamları unutmadık, unutmayacağız. Ermenilerin yaptığı bu katliam yüzyıllar boyunca hatıralarımızda kalacak" ifadelerini kullandı. 

Ünsal, Ermenistan'ın büyük bir Türk düşmanlığı politikasını yürüttüğünü ve birçok ülkenin de buna destek olduğunu kaydetti. 


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Azerbaycan

  ,

  Ermenistan

  ,

  Iğdır