Ağrı Dağı'na tırmanan dağcılar kamp alanında bekliyor

Ağrı Dağı'na tırmanan dağcılar kamp alanında bekliyor
Ağrı Dağı'na tırmanan dağcılar kamp alanında bekliyor
- Ağrı Dağı'na üç gün önce tırmanışa geçen 39 dağcının, 2950 metrede kurdukları kamp alanında olumsuz hava koşullarının düzelmesini beklediği belirtildi

IĞDIR (AA) - Ağrı Dağı'na tırmanışa geçen 39 dağcı, dün itibarıyla ulaştıkları 2950 metredeki kamp alanında hava şartlarının düzelmesini bekliyor.

Iğdır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, 3 gün önce Ağrı Dağı'na tırmanan, aralarında yabancı dağcıların da bulunduğu 39 kişilik grup, pazar günü 2950 metrede kamp kurdu. 

Sabah saatlerinde 3300 metreye tırmanmayı planlayan grup, yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle kamp alanından ayrılamadı.

Olumsuz hava koşullarından dolayı tırmanışlarını gerçekleştiremeyen dağcılar, kamp alanında hava şartlarının düzelmesini bekliyor.

Dağcıların, hava koşullarının düzelmesiyle tırmanışa devam etmeyi hedeflediği ancak kar yağışı ve fırtınanın etkisini sürdürmesi durumunda geceyi kamp alanında geçireceği bildirildi.

Bu arada, herhangi bir sağlık sorunu bulunmayan dağcılar arasında doktorların da olduğu ve yeterli miktarda gıdaya sahip oldukları öğrenildi.


  ETİKETLER:

  Ağrı

  ,

  Iğdır

  ,

  spor

  ,

  Sabah

  ,

  Pazar

  ,

  Hava

  ,

  kar