AK Parti Iğdır İl Başkanı Tutulmaz:

AK Parti Iğdır İl Başkanı Tutulmaz:
AK Parti Iğdır İl Başkanı Tutulmaz:
- "Elimize gelen verilere göre, Iğdır'da ikinci parti oluyoruz ve net bir şekilde birinci sıra adayımız çıkıyor, ikinci sıra milletvekili adayımızla ilgili de HDP'nin baraj durumunu bekliyoruz"

IĞDIR (AA) - AK Parti Iğdır İl Başkanı Ahmet Tutulmaz, mevcut seçim sonuçlarına göre bir milletvekilliğini garantilediklerini, ikinci milletvekillerinin de HDP'nin baraj altında kalıp kalmamasına bağlı olduğunu bildirdi. 

Tutulmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, Iğdır'da sandıkların yüzde 90'dan fazlasının açıldığını ve seçim sonuçlarına göre, Iğdır'dan milletvekili çıkarmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. 

Iğdır'daki iki milletvekilliğinden en az birinin partilerince kazanılmasının kesinleştiğini savunan Tutulmaz, şunları kaydetti: 

"Elimize gelen verilere göre, Iğdır'da ikinci parti oluyoruz ve net bir şekilde birinci sıra adayımız çıkıyor, ikinci sıra milletvekili adayımızla ilgili de HDP'nin baraj durumunu bekliyoruz. HDP'nin barajı aşamama durumu söz konusu olursa biz Iğdır'da iki milletvekili çıkarmış oluyoruz. Parti olarak iyi bir netice aldık. Oy oranımız şu an yüzde 30'un üzerinde. 28 bin oy aldık. Iğdır için iyi bir netice, yıllardır parti olarak milletvekili çıkaramayan bir il olarak bu başarıyı elde etmiş olmamız bizi sevindirdi teşkilat olarak. İnşallah bu neticeyle de Iğdır'da hizmetlerimize devam edeceğiz."

TBMM'de iki milletvekiliyle temsil edilen Iğdır'da, 7 Haziran seçimleri sonrası HDP iki milletvekilliğini de kazanmıştı.