Ankara'daki terör saldırısına tepkiler

Ankara'daki terör saldırısına tepkiler
Ankara'daki terör saldırısına tepkiler
- AK Parti Iğdır Gençlik Kolları düzenlenen basın açıklamasıyla Ankara'da yaşanan terör saldırısını kınadı

IĞDIR (AA) - AK Parti Iğdır Gençlik Kolları, Ankara'da yaşanan terör saldırısını kınadı.

Zübeyde Hanım Bulvarı'nda bulunan İnsan Hakları Anıtı önünde bir araya gelen AK Parti Iğdır Gençlik Kolları üyeleri, Ankara'daki terör saldırımını, elerinde taşıdıkları Türk bayrakları ve saldırıda yaşamını yitirenler arasında bulunan Iğdırlı polis memuru Nevzat Alagöz'ün fotoğrafı ile protesto etti.

AK Parti Iğdır Gençlik Kolları Üyesi Ramazan Mert, grup adına yaptığı açıklamada, terör saldırısının, huzur, sükunet ve kardeşlik ikliminin hakim olmasından rahatsız olan odaklarca yapıldığını belirterek, "İç ve dış mihraklarca ülkemizin huzuru ve refahı, birliği, beraberliği ve kardeşliği hedef alınıyor. Bu durumun farkındayız. Güçlü Türkiye hedefi her dönemde küresel güçleri ve onların yerli iş birlikçilerini rahatsız etmiştir. Bu rahatsızlık terör eylemlerini provakasyon faaliyet ve sosyokültürel alana yönelik çatışma ve kutuplaşma arayışları olarak tezahür ettirilmiştir" diye konuştu.

AK Parti gençlerinin her zaman birlik halinde teröre karşı dik duracağını belirten Mert, şunları kaydetti.

"Sonuna kadar devletimizin bekası için bedel ödeyip, cansiperane bir şekilde terörle mücadele eden emniyetimizin, silahlı kuvvetlerimizin, hükümetimizin ve devletimizin yanındayız. Terörün ve teröre dolaylı, dolaysız destek veren yardakçıların ise karşısındayız. Bilinmelidir ki ülkemiz üzerinde ameliyat yapılmasına bugüne kadar izin vermedin, bundan sonrada izin vermeyeceğiz. Rabbim ülkemizin birliğini bozmaya çalışanları 'Kahhar' ismiyle kahreylesin."

Grup, açıklamanın ardından okunan İstiklal Marşı ile eylemlerine son verdi.

- Memur-Sen'den kınama

Memur-Sen Iğdır Şube Başkanı Malik Akşit de yaptığı yazılı açıklamayla Ankara'daki terör saldırısını lanetledi.

Yaşanan haince saldırı karşısında tek yürek olunması gerektiğini ifade eden Akşit, şunları kaydetti:

"Son dönemde yoğunlaştırılmak istenen terör saldırılarını da terör örgütlerinin son çırpınışları ve yok oluş feryatları olarak görüyoruz. Bu çerçevede, terörü günlük hayatın parçası haline getirme çabalarına karşı, milletimizin tek yürek halinde terörü ve terör örgütlerini yeneceğine, bitireceğine olan inancımız tamdır. Milletimiz, devletle işbirliği içerisinde terörle mücadeleyi, özgürlük ve güvenlik dengesini koruyarak kararlı bir şekilde sürdürecektir. Bu mücadelede milletimiz, siyasi partiler, devlet kurumları ile sivil toplum örgütleri teröre ve terör gruplarına karşı ortak akılla ve güçlü bir iradeyle birlikte hareket etmelidir."