ASİMDER Genel Başkanı Gülbey:

ASİMDER Genel Başkanı Gülbey:
ASİMDER Genel Başkanı Gülbey:
- "Türkiye içerisinde faaliyet gösteren tüm terör örgütleri, Ermenistan'ın içerisindeki yapılanmadan destek alarak, finanse ediliyor"

IĞDIR (AA) - Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey, " Türkiye içerisinde faaliyet gösteren tüm terör örgütleri, Ermenistan'ın içerisindeki yapılanmadan destek alarak, finanse ediliyor" dedi.

Dernek binasında basın toplantısı düzenleyen Gülbey, Ermenistan'ın, gizli yollarla Türkiye'de eylem gerçekleştiren terör örgütlerinin arkasında olduğunu ileri sürdü.

Türkiye içerisinde faaliyet gösteren tüm terör örgütlerinin, Ermenistan'ın içerisindeki yapılanmadan destek alarak, finanse edildiğini iddia eden Gülbey, şöyle konuştu:

"Eski Türk Tarih Kurumu Başkanı Yusuf Halaçoğlu,  PKK içerisinde yer alan kripto Ermeni ve diğer azınlıklara mensup 100'e yakın isim listesini açıkladığında, bizler de 'böyle bir şey olmaz' demiştik. Daha sonra başka terör örgütleri içerisinde de bu tür kripto azınlıklara mensup vatandaşlarımızın isimleri geçince, olayı araştırma gereği duyduk ve çok çarpıcı durumla karşılaştık. Ermenistan'ın topraklarında PKK kampının bulunduğu duyumları alıyoruz. Hatta bazı radyo yayınlarıyla sınır bölgede siyasi propaganda da yapıldığı, bölge insanınca bilinmektedir."

Ermenistan'ın Türkiye sınırlarını tanımadığını bu nedenle bölge topraklarını ele geçirmek veya yönetmek için her türlü siyasi ve illegal olaylara başvurabileceğini söyleyen Gülbey, "Ermenistan Diaspora Bakanlığınca organize edilerek bölgeye gönderilen bazı turist ve basın grupları, bölgede tahrik çalışmaları yaparak bayrak açmak, mezarlık ziyareti, törenler düzenlemek ve konser vermek gibi çeşitli organizasyonlarla bölge halkının aklını çelmektedirler" diye konuştu.