ASİMDER'den savaş mağduru Türkmenlere ziyaret

ASİMDER'den savaş mağduru Türkmenlere ziyaret
ASİMDER'den savaş mağduru Türkmenlere ziyaret
IĞDIR (AA) - Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey, IŞİD saldırılarından kaçarak Türkiye'ye...

IĞDIR (AA) - Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey, IŞİD saldırılarından kaçarak Türkiye 'ye sığınan Türkmen aileler için kurulan yardım çadırını ziyaret etti. 

Gülbey, yaptığı açıklamada, dünyadaki tüm mazlumların yanında yer aldıklarını söyledi.

Vatandaşların, çadıra gelerek yardımda bulunması gerektiğini belirten Gülbey, "Hem Irak'ta hem de Suriye 'de terör örgütü IŞİD'ın zulmüne maruz kalan Türkmenler, Kürtler, Şialar, Sünniler, Ezidiler, Hıristiyanlar ve tüm mazlum halkların yanında olmalıyız. Bunun için de herkes elinden gelen yardımı yapmalıdır" dedi. 

Uluslararası kamuoyunun IŞİD'e karşı yeterli tepkiyi vermediğini belirten Gülbey,  IŞİD terörünün insanlık dışı saldırılarını lanetlediklerini ifade etti.

Gülbey, "Medeni dünya bu zulümler karşısında sessiz kalmamalıdır. Mazlumlara yapılan ve yapılacak olan tüm insani yardımları destekliyoruz. Herkes bu konuda duyarlık göstermelidir" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Irak

  ,

  Suriye

  ,

  Türkiye

  ,

  Iğdır

  ,

  Karşı

  ,

  göksel

  ,

  IŞİD