CHP'li vekil adayının gazeteciyi darbettiği iddiası

CHP'li vekil adayının gazeteciyi darbettiği iddiası
CHP'li vekil adayının gazeteciyi darbettiği iddiası
IĞDIR (AA) - Iğdır'dan Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili adayı olan Adil Aşırım'ın, soru soran gazeteciye yumruk attığı iddia edildi.Alınan...

IĞDIR (AA) - Iğdır'dan Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili adayı olan Adil Aşırım'ın, soru soran gazeteciye yumruk attığı iddia edildi.

Alınan bilgiye göre, kentte mahalli gazetede muhabir olarak görev yapan Uğur Demir, Vali Yolu Caddesi'nde milletvekili adayı Aşırım ile karşılaştı. İddiaya göre Demir'in, "25 bin oy almayı hedefliyordunuz, 3 bin oy aldınız" dediği Aşırım, küfürle karışılık verip yumruk attı.

Olayı gören vatandaşlar kavgayı ayırmak için araya girdi. Çok sayıda vatandaşın toplandığı alanda polis ekipleri yoğun güvenlik önlemleri aldı.

Demir, kendisine hakaret edip saldırdığı iddiasıyla Aşırım'dan şikayetçi oldu. 

- Aşırım'dan olayla ilgili açıklama

Aşırım, olayla ilgili yaptığı açıklamada, o kişinin gazeteci olduğunu sonradan öğrendiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Ben Iğdır'a geldiğimden beri MHP 'liler Azeriler'in oylarını böldüğümü söylüyorlar. Azeriler'in oyları AK Parti ve HDP'ye de gitti. En son sosyal medyadan ağza alınmayacak küfürlerle tahrik ediyorlardı, ben de en son dayanamadım, tamam dedim ve sokağa çıktım. Ben bir yandan da birileriyle sosyal medyadan yazışıyorum, o bana ağır küfrediyor, ben de 'erkeksen gel' diyorum. Başımı kaldırdım, baktım, hani '25 bin oy alıyordunuz?' diye soran biri. Ben de o sosyal medyada yazıştığım kişi zannettim. Kalkar kalkmaz buna bir yumruk attım. Sonradan gazeteci olduğunu söylediler, 200 kişiyle oraya gelip, gözümün içine sokarak 'hani 25 bin oy alacaktınız?' diyemez. Ondan sonra kalabalık bana saldırdı. Ben de bunlarla ilgili şikayette bulundum. Daha sonra zırhlı polis araçları eşliğinde havaalanına götürüldüm ve Iğdır'dan ayrıldım."