Doğu Anadolu Bilardo Bölge Şampiyonası

Doğu Anadolu Bilardo Bölge Şampiyonası
Doğu Anadolu Bilardo Bölge Şampiyonası
IĞDIR (AA) - Iğdır'da düzenlenen Doğu Anadolu Bilardo Bölge Şampiyonası, 64 sporcunun katılımıyla başladı.Elit Bilardo Salonu'nda başlayan turnuvada,...

IĞDIR (AA) - Iğdır'da düzenlenen Doğu Anadolu  Bilardo Bölge Şampiyonası, 64 sporcunun katılımıyla başladı.

Elit Bilardo Salonu'nda başlayan turnuvada, Kars, Ağrı, Erzurum, Van, Bayburt ve Bitlis'ten gelen bilardocular, "3 Top" kategorisinde 3 gün boyunca şampiyonluk mücadelesi verecek.

Dünya Artistik Bilardo Şampiyonu Hacı Arap Yaman, turnuva öncesinde katılımcılara destek vermek amacıyla gösteri düzenledi.

Yaman'ın gösterisini, Iğdır Valisi Davut Haner ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Kasım Aydoğdu da izledi.

Vali Haner, dünya şampiyonu Yaman'ı uzun yıllardır takip ettiğini belirterek, "Kendisi, ülkemiz adına güzel başarılar elde etmiş bir sporcu. İnşallah uzun yıllar bu şekilde spora devam eder. Kendisi bu turnuvaya katılan gençlerimiz için de büyük bir örnek" dedi.

Yaman ise bilardo sporuna olan ilginin her geçen gün arttığını ve genç sporculara örnek olmak amacıyla şehir şehir dolaştığını söyledi.

Iğdır'da güzel bir ilgiyle karşılaştığını belirten Yaman, "Bu güzel salonda çok iyi maçlar çıkacak. Bunun için öncelikle turnuvanın düzenlenmesinde katkısı olan arkadaşlarımı tebrik ediyorum. İnşallah buradan çıkacak olan şampiyonlar, ülkemizi de turnuvalarda temsil eder" diye konuştu.

Turnuvayı düzenleyen Ergün Erik de turnuva sayesinde bölgedeki bilardocuların birbirleriyle tanışma fırsatı yakaladığını anlattı.


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Van

  ,

  Ağrı

  ,

  Iğdır

  ,

  Anadolu

  ,

  spor

  ,

  Gösteri

  ,

  genç