Ege Üniversitesi'ndeki gerginlik

Ege Üniversitesi'ndeki gerginlik
Ege Üniversitesi'ndeki gerginlik
- Iğdır'da, Ege Üniversitesi'ndeki olaylarda hayatını kaybeden Çakıroğlu için gıyabi cenaze namazını kılındı

IĞDIR (AA) - Ege Üniversitesi'ndeki olaylarda hayatını kaybeden Fırat Yılmaz Çakıroğlu için Iğdır'da gıyabi cenaze namazı kılındı.

Iğdır Ülkü Ocakları üyesi bir grup, düzenlenen etkinlik kapsamında Şehit Mehmet Çavuş Anıtı önünde toplandı. Burada yakalarına Çakıroğlu'nun fotoğraflarını takan kalabalık, Türk bayrağına sarılı tabut önünde Çakıroğlu için gıyabi cenaze namazı kıldı.

Namaz sonrası grup adına açıklama yapan Iğdır Ülkü Ocakları Başkanı Arif Gürel, Çakıroğlu'nu yaralayan saldırganların ambulansın olay yerine gelmesini de geciktirdiğini öne sürdü.

Çakıroğlu'nun, aşırı kan kaybederek yaşamını yitirdiğini belirten Gürel, "Ülkücü hareketin mensupları olarak şehit olan kardeşimizin acısını en derinden hissediyoruz. Bir ölüp, bin dirileceğiz. Bir gidip, bin geleceğiz. Kardeşimizin acısını her zaman yaşayacak ve bu kutlu mücadelemizi de sürdüreceğiz" dedi. 

Gürel, bölücü terör örgütü mensuplarının her alanda rahatlıkla faaliyetlerde bulunduğunu savunarak, "Şımartılan ve her türlü küstahlığına göz yumulan bölücü örgüt, her yerde kan akıtmaktadır. Bu süreç çözüm değil, çözülme sürecidir. Öğrencilikle ve insanlıkla alakası olmayan caniler, her gün olay çıkarmaktadır" ifadelerini kullandı.

Basın açıklamasının ardından "Ülkücü Yemini" eden kalabalık, olaysız dağıldı.