Engelliler Haftası

Engelliler Haftası
Engelliler Haftası
IĞDIR (AA) - Iğdır Valisi Davut Haner, engelli vatandaşların yaşam kalitesinin yükseltilmesinin çağdaş toplum anlayışının bir parçası olduğunu...

IĞDIR (AA) - Iğdır Valisi Davut Haner, engelli vatandaşların yaşam kalitesinin yükseltilmesinin çağdaş toplum anlayışının bir parçası olduğunu bildirdi. 

Haner, Engelliler Haftası dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, engelliliğin yalnızca bir sağlık sorunu olmadığını, her insanın birer engelli adayı olduğunu belirtti.

Engelli bireylerin toplumsal hayata katılımlarının sağlanması ve hayat standartlarının yükseltilmesinin çağdaş toplum anlayışının bir parçası olduğuna işaret eden Haner, şunları kaydetti:

"Bu bağlamda devletimiz tarafından düzenlenen yasalarla engelli bireylerimizin çalışma imkanları artırılmış, başta eğitim ve sağlık olmak üzere herkesin özgürce ve rahatça yararlanabildiği imkanlar engelli vatandaşlarımızın da kullanımına sunulmuştur. Engellerin birlikte ve beraber aşılacağı düşüncesiyle Engelliler Haftası'nın toplumsal duyarlılığımızın artmasına vesile olmasını temenni ederek, tüm engelli vatandaşlarımıza sağlıklı, mutlu ve toplumla bütünleşmiş bir yaşam diliyorum."


  ETİKETLER:

  Iğdır

  ,

  hayat

  ,

  Yaşam

  ,

  toplum

  ,

  eğitim

  ,

  engelli