Engelliler Haftası

Engelliler Haftası
Engelliler Haftası
IĞDIR (AA) - Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Adem Safa, kent genelinde bin 650 engelli vatandaşa, evde bakım hizmeti verdiklerini...

IĞDIR (AA) - Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Adem Safa, kent genelinde bin 650 engelli vatandaşa, evde bakım hizmeti verdiklerini söyledi.

Engelliler Haftası dolayısıyla Tenzile Erdoğan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde kutlama programı yapıldı.

Programda konuşan Adem Safa, son 10 yılda engellilere yönelik hizmet atılımı gerçekleştirildiğini anlattı.

Bu hizmetler sayesinde engellilerin sosyal yaşama daha fazla katılmaya başladığını belirten Safa, "Engellilerimizin daha iyi hayat standartlarına kavuşabilmesi için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızın çalışmaları devam etmektedir. Bu kapsamda Iğdır'da bin 650 engelliye evde bakım hizmeti verilmekte. İki resmi , bir özel bakım merkezinde olmak üzere toplamda 170 engelliye kurum bakım hizmeti verilmektedir" dedi.

Safa, her vatandaşın birer engelli adayı olduğuna işaret ederek, bundan sonra da engellilere eğitim , erişim, ulaşım sağlık ve istihdam gibi alanlarda hakları olan hizmetlerin verilmeye devam edeceğini ifade etti.

Safa, "Bakanlık olarak tüm çabamız, başta engellilerimiz olmak üzere diğer dezavantajlı grupların yaşam kalitelerini artırmaktır" ifadelerini kullandı.