Ermeni halısının Beyaz Saray'da sergilenmesi

Ermeni halısının Beyaz Saray'da sergilenmesi
Ermeni halısının Beyaz Saray'da sergilenmesi
- Uluslararası ASİMDER Genel Başkanı Gülbey: - "ABD, bu konuda tarafsız bir politika yapmıyor, tamamen taraflı bir durum. Ermenistan, Müslüman bir ülke olsaydı ABD bu konuda Ermenilerin yanında yer almazdı"

IĞDIR (AA) - Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Genel Başkanı Göksel Gülbey, Beyaz Saray'da sergilenen halıya ilişkin, "ABD, bu konuda tarafsız bir politika yapmıyor, tamamen taraflı bir durum. Ermenistan, Müslüman bir ülke olsaydı ABD bu konuda Ermenilerin yanında yer almazdı" dedi. 

Gülbey, gazetecilerde yaptığı açıklamada, Ermeni halısının Beyaz Saray'da sergilenmesini kınadıklarını söyledi. 

Sözde soykırım iddialarının 100'üncü yıl dönümü öncesinde halının sergiye açılmasını son derece manidar bulduklarını belirten Gülbey, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan 'ın süreci yumuşatmak adına yaptığı taziye açıklamasına rağmen Ermeni tarafı keskin politikalarına devam ediyor. Bu iddiaları hala ortaya koymalarının amacı ülkemize karşı uluslararası alanda bir düşmanlık yaratmaktır" diye konuştu.

Ermeni halısının ABD tarafından politik anlamda maşa olarak kullanıldığını belirten Gülbey, şunları söyledi:

"Bu halı, tamamen duygu sömürüsüdür. O dönemde dünyadaki birçok çocuk yetim büyümüştür. Sonuçta büyük bir savaştan çıkılmıştır. ABD'nin bu halıyı sergilemesi de son derece yanlıştır. Türkiye 'ye karşı politik koz olarak kullanılıyor bu halı. ABD, bu konuda çok yanlış bir politika sürdürüyor. Her yıl dönümde kötü açıklamalar yapılıyor. ABD, bu konuda tarafsız bir politika yapmıyor, tamamen taraflı bir durum. Ermenistan, Müslüman bir ülke olsaydı ABD bu konuda Ermenilerin yanında yer almazdı. Hristiyan olduğu için Ermenistan'dan yana bir tavır sergileniyor."