Felç geçiren yavru kızıl şahin tedavi altına alındı

Felç geçiren yavru kızıl şahin tedavi altına alındı
Felç geçiren yavru kızıl şahin tedavi altına alındı
IĞDIR (AA) - Iğdır'da kısmi felç geçirdiği belirlenen yavru kızıl şahin, tedavi altına alındı. Karakoyunlu ilçesine bağlı Koçkıran köyünde yaşayan...

IĞDIR (AA) - Iğdır'da kısmi felç geçirdiği belirlenen yavru kızıl şahin, tedavi altına alındı. 

Karakoyunlu ilçesine bağlı Koçkıran köyünde yaşayan vatandaşlar, tarlada uçmaya çalışan kızıl şahin buldu. Vatandaşların haber vermesi üzerine köye gelen Iğdır Orman ve Su İşleri Iğdır Şube Müdürlüğü ekipleri, yaklaşık 5 aylık olan kızıl şahini teslim aldı. 

Yapılan ilk incelemede ayaklarındaki stres ve kas sıkışması nedeniyle kısmi felç geçirdiğini belirleyen veterinerler kızıl şahini tedaviye aldı. 

Iğdır Orman ve Su İşleri Şube Müdürü Mete Türkoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, kızıl şahinin uzun bir süre veteriner hekimlerin gözetiminde kalacağını söyledi. 

Türkoğlu, kızıl şahinin felç geçirdiğini vurgulayarak, "İlk olarak ilaç verdik ve durumunda gelişme oldu. Bundan sonra felci tamamen atlatıp uçma yeteneğini kazanabilmesi için uğraşacağız. Bunun için de Kafkas Üniversitesi Veterinerlik Fakültesine göndereceğiz. Sağlığına kavuşunca bulunduğu yerde tekrar doğaya salacağız" diye konuştu. 


  ETİKETLER:

  Iğdır

  ,

  haber

  ,

  orman