Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
IĞDIR (AA) - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Iğdır Milletvekili adayları 7 Haziran'da yapılacak genel seçimler öncesinde partililerle...

IĞDIR (AA) - Milliyetçi Hareket Partisi ( MHP ) Iğdır Milletvekili adayları 7 Haziran'da yapılacak genel seçimler öncesinde partililerle buluştu. 

Ankara'dan uçakla Iğdır'a gelen İsa Yaşar Tezel ve Sefer Karakoyunlu, kalabalık bir araç konvoyuyla Zübeyde Hanım Bulvarı'na hareket etti.

MHP İl Başkanlığına geçen adaylar, meydanda toplanan partililere hitap etti. MHP Iğdır 1. sıra milletvekili adayı İsa Yaşar Tezel, Iğdır'da MHP'yi en çok oyu alan parti yapmak için çalışacaklarını söyledi. 

Tezel, MHP'nin Türkiye'de birleştirici unsur olduğunu belirterek, " AK Parti insanları ayrıştırmak için mezhepçilik yapıyor. Kardeşi kardeşe düşman ediyor. Bütün siyasi partilere, PKK uzantılarına söylüyorum Iğdır'ın üzerinden elinizi çekin. Iğdırlılar burada mutlu bir şekilde kardeşçe yaşayacak, bizi ayrıştırmaya gücünüz yetmeyecektir" dedi.

MHP Iğdır 2. sıra milletvekili adayı Sefer Karakoyunlu da birlik beraberlik içinde 7 Haziran'da zafere ulaşacaklarını ifade etti.

Türkiye'nin zor günler geçirdiğini öne süren Karakoyunlu, "Bugün ülkemiz karanlık bir yola girmiştir. 13 yıllık AK Parti iktidarı Iğdır'a hiçbir şey vermemiş daha da Iğdır'da kardeşçe yaşayan insanları ayrıştırmanın yoluna gitmiştir. Bütün devlet daireleri ve kurumlarına kendi yandaşlarını doldurmuş kendinden olmayanları dışlamıştır" diye konuştu.