HDP'li milletvekilinin kardeşi, terör örgütü üyeliğinden yakalandı

HDP'li milletvekilinin kardeşi, terör örgütü üyeliğinden yakalandı
HDP'li milletvekilinin kardeşi, terör örgütü üyeliğinden yakalandı
- "Terör örgütü üyesi olma, yardım ve yataklık ile terör örgütü propagandası yapma" suçlarından hakkında yakalama kararı bulunan HDP Iğdır Milletvekili Mehmet Emin Adıyaman'ın kardeşi Muhsin Adıyaman, yeğeninin İstanbul'daki evinde gözaltına alındı - Güvenlik güçleri, operasyon sırasında Milletvekili Adıyaman'ın da evde olduğunu tespit etti

IĞDIR (AA) - HDP Iğdır Milletvekili Mehmet Emin Adıyaman'ın kardeşi Muhsin Adıyaman, "terör örgütü üyesi olma, yardım ve yataklık ile terör örgütü propagandası yapma" suçlarından İstanbul'da gözaltına alındı.

Iğdır Cumhuriyet Başsavcılığınca terör örgütünün faaliyetlerinin önlenmesine yönelik soruşturma kapsamında, "terör örgütü üyesi olma, yardım ve yataklık ile terör örgütü propagandası yapma" suçlarından 7 aydır aranan Muhsin Adıyaman'ın, istihbarat çalışması sonucu İstanbul Eyüp'te HDP Milletvekili olan ağabeyi Mehmet Emin Adıyaman'ın kızı Selda Adıyaman'ın evinde saklandığı tespit edildi.

Bunun üzerine Iğdır ve İstanbul emniyet müdürlüklerince eve düzenlenen operasyonda Muhsin Adıyaman gözaltına alındı. Güvenlik güçleri, Milletvekili Adıyaman'ın da bu sırada evde olduğunu belirledi.

Muhsin Adıyaman, işlemler için emniyete götürüldü.