Hocalı katliamının 23. yılı

Hocalı katliamının 23. yılı
Hocalı katliamının 23. yılı
IĞDIR (AA) - Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ bölgesindeki Hocalı kentinde 23 yıl önce öldürülen 613 kişi, Aralık ilçesinde anıldı.Aralık Eğitim Kültür...

IĞDIR (AA) - Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ bölgesindeki Hocalı kentinde 23 yıl önce öldürülen 613 kişi, Aralık ilçesinde anıldı.

Aralık Eğitim Kültür Sosyal Yardımlaşma Derneğince düzenlenen anma programı kapsamında, ilçe merkezinde katliamda hayatını kaybedenlere ait resimlerden oluşan sergi açıldı. 

Serginin açılışında konuşan Dernek Başkanı Kanber Güzelkaya, yakın tarihin en kanlı vahşetinin Hocalı kasabasında gerçekleştiğini söyledi. 

Hocalı katliamında öldürülenlerin çoğunluğunu çocuk , yaşlı ve kadınların oluşturduğunu vurgulayan Güzelkaya, "Ermeni çeteleri, bu vahşeti işlerken sözde insan hakları savunucu olan dünya ülkeleri ise sessiz kalarak katliama ortak olmuştur. Tüm dünya, bu katilamı konuşmaktan bile çekiniyor. İşte ikinci bir vahşet de budur" dedi. 

Açılışa, Iğdır Emniyet Müdürü Yüksel Babal, Azerbaycan Başkonsolosluğu Iğdır Temsilcisi Faris Caferov, Aralık Belediye Başkanı Bayram Teksay ve vatandaşlar katıldı. 

Sergi, bir hafta boyunca ziyarete açık kalacak.