Iğdır Belediye binası için yer arama çalışmaları

Iğdır Belediye binası için yer arama çalışmaları
Iğdır Belediye binası için yer arama çalışmaları
- Belediye Başkanı Yikit: "Mevcut binamızı yıkarak büyük bir kent parkı oluşturmak istiyoruz."

IĞDIR (AA) - Iğdır Belediye Başkanı Murat Yikit, mevcut belediye binasının yıkılarak kent merkezinde yeşil alan oluşturacaklarını söyledi.

Basın mensuplarıyla 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kahvaltıda bir araya gelen Yikit, yaptığı açıklamada, bölge illerinde yerel yönetimlerin güçlü hale gelmesi gerektiğini belirtti.

Yikit, şöyle konuştu:

"Bu kapsamda  demokratik özerklik tartışmaları var ancak bu yanlış yorumlanıyor. Demokratik özerklikle, Kürt ve Azerilerin yoğun bulundukları yerlerde kendi hakimiyetleri altında yönetilecek zannediliyor. Böyle bir şey söz konusu değildir. Demokratik özerklik, kişinin kendi kimliği, dili ve kendi iradesi ile kendini yönetmesidir."

Iğdır'ı daha yaşanılabilir bir kente dönüştürmek istediklerini ve bunun için projeler hazırladıklarını belirten Yikit, projeler içinde büyük bir kent meydanı oluşturmanın da bulunduğunu ifade etti.

Yikit, "Mevcut belediye binamızın da bulunduğu alandaki yerleri yıkıp, içinde kapalı otoparkın da bulunacağı daha modern bir meydan oluşturacağız. Mevcut binamızı yıkarak büyük bir kent park oluşturmak istiyoruz. Öncelikle yeni bir hizmet binasına ihtiyacımız var. Bunun için de en uygun yer Sağlık Bakanlığına ait eski SGK binasının yanındaki arazidir" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Iğdır

  ,

  SGK

  ,

  Belediye

  ,

  Modern

  ,

  Demokratik

  ,

  kent

  ,

  hizmet