Iğdır Havalimanında sefer sayısı artırıldı

Iğdır Havalimanında sefer sayısı artırıldı
Iğdır Havalimanında sefer sayısı artırıldı
- Türkiye'nin yeni havalimanlarından olan Iğdır Havalimanında haftada 5 gün yapılan Ankara seferleri, 7 güne çıkarıldı

IĞDIR (AA) -  Türkiye 'nin yeni havalimanlarından olan Iğdır Havalimanı'nda haftada 5 gün yapılan Ankara seferleri, yoğun talep üzerine 7 güne çıkarıldı.

Türkiye'nin en doğusunda yer alan Iğdır'da, vatandaşların havayolu ulaşımına ilgisi her geçen gün artıyor. Kentte, vatandaşların da büyük bölümü otobüsle 19 saatte gidilen Ankara ile 25 saatte ulaşılabilen  İstanbul seyahatleri için tercihini uçaktan yana kullanıyor.

Vatandaşların gösterdiği yoğun talep, sefer sayısını da artırdı. Buna göre, THY tarafından haftanın 5 günü yapılan Ankara seferleri, yolcu sayısının fazla olması nedeniyle 7 güne çıkarıldı. Bu sayede İstanbul'un yanı sıra Ankara'ya da her gün uçuş yapılacak. 

Toplam nüfusu 190 bin olan Iğdır'da, ocak ayında 16 bin 15, şubatta 14 bin 637, martta ise 15 bin 652 kişi olmak üzere 46 bin 304 yolcu uçakla seyahat etti. 

Iğdır Havalimanı Müdürü Fikret Bağca, AA muhabirine yaptığı açıklamada, vatandaşların gösterdiği ilgiden son derece memnun olduklarını söyledi. 

Bağca, Iğdır Havalimanının yalnızca Iğdırlılara hizmet vermediğini belirterek, "Çevremizdeki illerin yanı sıra İran, Azerbaycan ve Nahcıvan'dan gelen turistler de burayı kullanıyor. Yolcu sayımız, sürekli artıyor. Bu nedenle sefer sayıları da artış gösteriyor" dedi.