Iğdır'da 5 yeni ambulans hizmete girdi

Iğdır'da 5 yeni ambulans hizmete girdi
Iğdır'da 5 yeni ambulans hizmete girdi
IĞDIR (AA) - Sağlık Bakanlığı'nca Iğdır'a gönderilen 5 yeni ambulans, düzenlenen törenle hizmete başladı.Toplam 22 ambulansın hizmet verdiği...

IĞDIR (AA) -  Sağlık Bakanlığı 'nca Iğdır'a gönderilen 5 yeni ambulans, düzenlenen törenle hizmete başladı.

Toplam 22 ambulansın hizmet verdiği Iğdır'da, ambulans filosunun genişletilmesi amacıyla çalışma başlatıldı. Kentin, bölge illere de hizmet vermesi nedeniyle tahsis edilen biri paletli 5 ambulans, hizmete girdi. 

Düzenlenen teslim töreninde konuşan Iğdır Valisi Davut Haner, yeni hastane binasının tamamlanmasıyla beraber Sağlık Bakanlığı'nın da yeni ambulansları gönderdiğini söyledi.

Haner, ambulans filosunun genişlemesiyle sağlık hizmetlerinin daha da hızlanacağını belirterek, "Bakanımıza ve bakanlık yetkililerine Iğdırlılar adına şükranlarımı sunuyorum. İhtiyaç halinde en seri şekilde hizmet verecek bu ambulanslar. Artık sağlık hizmetleri daha da hızlanacak bu sayede" dedi.

Iğdır Sağlık Müdürü Alpaslan Erol da yeni ambulansların son teknolojiyle donatıldığını aktardı. 

Erol, Iğdır'daki sağlık hizmetlerinin büyük illerle aynı seviyeye geldiğini vurgulayarak, "Yeni ambulanslarımız tam teşekküllü. Şu andan itibaren ambulans sayımız 26'ya ulaştı. 110 personelimiz bu ambulanslarla acil müdahalede bulunuyor. Hastaya müdahale süresinde diğer illerden daha iyi durumdayız. Bakanımıza çok teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.