Iğdır'da 50 kaçak yakalandı

Iğdır'da 50 kaçak yakalandı
Iğdır'da 50 kaçak yakalandı
IĞDIR (AA) - Avrupa'ya gitmek için yasadışı yollardan Türkiye'ye giriş yapan 50 kaçak, Türk sınırına girdikten bir kilometre sonra yakalandı.Alınan...

IĞDIR (AA) -  Avrupa 'ya gitmek için yasadışı yollardan Türkiye 'ye giriş yapan 50 kaçak, Türk sınırına girdikten bir kilometre sonra yakalandı.

Alınan bilgiye göre, devriye görevi yürüten Aralık Jandarma Komutanlığı ekipleri, Türkiye- İran sınırındaki Kurt Ömer köyü mevkisinde şüpheli gördükleri iki minibüsü durdurmak istedi.

Jandarma ekiplerinin dur ihtarına uymayan araç sürücülerinin kaçmasıyla kovalamaca başladı. Güvenlik güçleri, köyün çıkışına kadar süren kovalamacanın ardından araçları durdurdu.

Araçlarda yapılan aramalarda yurda yasadışı yollardan giriş yaptıkları belirlenen 27'si Pakistan, 22'si Afganistan ve biri de Bangladeş uyruklu olmak üzere 50 göçmen yakalandı.

Göçmenler, Aralık Jandarma Komutanlığı'na getirilirken, araç sürücüsü S.E. ve F.A. da gözaltına alındı.

Sağlık kontrolünden geçirilen göçmenlerin, önce İran'a geldikleri, Avrupa'ya gitmek üzere Kurt Ömer köyünden Türkiye'ye giriş yaptıkları ve kısa sürede yakalandıkları öğrenildi.