Iğdır'da akaryakıt istasyonu tartışması

Iğdır'da akaryakıt istasyonu tartışması
Iğdır'da akaryakıt istasyonu tartışması
IĞDIR (AA) - Iğdır'da bir akaryakıt istasyonunun kapatılmak istenmesi üzerine tartışma çıktı.Tuzluca ilçesinde bulunan bir akaryakıt istasyonunu...

IĞDIR (AA) - Iğdır'da bir akaryakıt istasyonunun kapatılmak istenmesi üzerine tartışma çıktı.

Tuzluca ilçesinde bulunan bir akaryakıt istasyonunu mühürlemek isteyen Tuzluca Belediyesi ekipleri ile istasyon çalışanları arasında çıkan arbede, polis ekiplerinin müdahalesiyle son buldu. 

İş yeri sahibi Süleyman Türkan, istasyonun bulunduğu alanda 2010 yılında hazırlanan imar planına göre sorun olduğunu fakat bu sorunun 2012 yılında alınan meclis kararıyla düzeltildiğini anlattı. 

DBP'li  belediye başkanının 2010 yılındaki evrakları kullanarak istasyonlarını kapatmak istediğini savunan Türkan, belediye başkanının ilçedeki akrabalarına ait diğer istasyona rant sağlamak için bu işlemi yaptığını öne sürdü.

İş yeri çalışanlarından Cüneyt Türkan ise siyasi görüşleri nedeniyle böyle bir işlemle karşı karşıya kaldıklarını bildirerek, şöyle konuştu:

"Gelsin yüzümüzü görsün, biz Kürt değil miyiz, biz Ermeni miyiz? İki yıldır buraya yatırım yapmışım, batıdan gelmişim, ben kötü mü yaptım? Demek ki Doğu'ya çivi çakan ahmaktır. Sırf akrabasına rant sağlamak için bizi dört ihaleden ettiler. İhale dönemi bana tebligat gönderdiler, ne belediyenin, ne hastanenin, ne de kaymakamlığın ihalesine girebildik."