Iğdır'da güneşli hava

Iğdır'da güneşli hava
Iğdır'da güneşli hava
- Tüm yurtta soğuk ve yağışlı hava etkili olurken, Iğdırlılar güneşli havanın tadını çıkarıyor

IĞDIR (AA) - Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki illerde yaşanan soğuk hava nedeniyle vatandaşlar evlerinden çıkamazken, Iğdırlılar güneşli havanın keyfini sürüyor.

Kar yağışı ve soğuk havanın etkili olduğu bölge illerine nazaran güneşli havanın hakim olduğu Iğdır'da, vatandaşlar parklara ve bahçelere akın etti. 

Kentteki parkları dolduran vatandaşlar, güneşli havanın keyfini çaylarını yudumlayarak çıkardı. 

Güneşli hava kentteki sokak hayvanlarına da yaradı. Parklardaki ağaçlardan dökülen yaprakların üzerine uzanan köpekler, bol bol güneşlendi. 

Sıcak havanın tadını çıkaran vatandaşlardan Ali Bayındır, gazetecilere yaptığı açıklamada, Iğdır'ın Doğu Anadolu'nun Antalyası olduğunu söyledi. 

Henüz kent merkezine kar yağmadığına işaret eden Bayındır, " Bugün de hava güneşli ve sıcak. Ben de kız arkadaşımla birlikte bu havanın keyfini çıkarmak için parka geldim. İnşallah hava sıcaklığı böyle devam eder" dedi.

Vatandaşlardan Hüseyin Kutlu ise sıcak hava sayesinde kışı rahat geçireceklerini bildirerek, Iğdır'ın bölgedeki diğer illere nazaran daha ılıman bir iklime sahip olduğunu ifade etti.

Kutlu, "Şu anda da hava güneşli. Bölgedeki diğer illerde insanlar dışarı çıkamazken, Iğdır'da her taraf güneşli ve sıcacık. Herkes şu anda bunun tadını çıkarıyor" diye konuştu. 


  ETİKETLER:

  Iğdır

  ,

  Anadolu

  ,

  Bugün

  ,

  Kız

  ,

  Hakim

  ,

  Taraf

  ,

  Hava

  ,

  kar

  ,

  kent

  ,

  sıcak