Iğdır'da kaybolan çocuğun cesedinin bulunması

Iğdır'da kaybolan çocuğun cesedinin bulunması
Iğdır'da kaybolan çocuğun cesedinin bulunması
- Tuzluca ilçesinde 5 gün önce kaybolan ve cesedi bahçede gömülü bulunan Enes Tosun'un katil zanlısı olarak gözaltına alınan yengesinin, Tosun'u arama çalışmalarına katıldığı öğrenildi - Şüpheli G.T'nin kendi bahçesinde arama yapılması üzerine köyden kaçmaya çalıştığı belirtildi

IĞDIR (AA) - Tuzluca ilçesinde 5 gün önce kaybolan ve cesedi bahçede gömülü halde bulunan 6 yaşındaki Enes Tosun'un katil zanlısı olarak gözaltına alınan yengesi G.T'nin, Tosun'u arama çalışmalarına katıldığı öğrenildi. 

AA muhabirinin edindiği bilgilere göre, G.T, Tosun kaybolduktan sonra babası Metin ve annesi Bahar Tosun'u bir süre teselli etti. Arama çalışmalarına katılan ve eve gelen misafirlerle ilgilenen G.T,  sabah Ankara 'dan iki arama köpeği ile gelen özel polis ekibinin bahçesinde arama yapması üzerine evden ayrıldı. 

Komşulardan kendisini saklamaları için yardım isteyen ancak isteğinin reddedilmesi üzerine köyden ayrılmaya karar veren G.T, cep telefonunu köy çıkışındaki tarlaya atıp yaya olarak kaçtığı sırada jandarma ekiplerince yakalandı. 

Muhtar Tuncer Yaman, gazetecilere yaptığı açıklamada, G.T'den hiç şüphelenmediklerini söyledi. 

Olayı araştıran cumhuriyet savcısının G.T'nin evinde arama yapmak istediğini anlatan Yaman, "Daha önce savcı bu evin aranması için emir vermişti, ben de astsubayla evi aradım ama bir şey bulamadık. Sabah beni tekrar aradılar, 'Ankara'dan getirilen eğitimli köpekler var, arama yapacaklar ama köye anons yap herkes köpeğini içeri alsın yoksa bu köpekler arama yapamıyor' diye. Ben de bu anonsu yaptım" dedi. 

- "Sadece onlar köpeği içeri almamıştı"

Yaman, şunları kaydetti:

"Herkes köpeğini içeri almıştı, sadece cesedi bulduğumuz evin sahibi G.T, köpeğini içeri almamıştı, biz oraya gittiğimizde köpeği bahçesindeydi. Biz oraya gidince eşi M.T köpeği içeri aldı. Aramaya başladık, tel örgüden bir patates bahçesi yapmış G.T, köpek patates tarlasını kazmaya başladı, çuval çıktı. Çuval çıkınca ekip tamam dedi ve cesedi bulduk. Çıkardık baktık Enes'in cenazesi, babasıyla dedesini çağırdık, teşhis ettiler. Biz arama yaparken kadın kalabalığın arasından yok oluyor, nereden nasıl kaçmış anlamadık. Askerimiz yarım saat içinde yakaladı. Neden böyle bir şey yaptığını bilmiyoruz. Gariban, akıllı, 3 çocuk annesiydi, hepimiz şaşırdık."


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  ENES

  ,

  Sabah

  ,

  Çocuk

  ,

  Kadın

  ,

  Köy

  ,

  jandarma

  ,

  katil

  ,

  savcı