Iğdır'da konferans düzenlendi

Iğdır'da konferans düzenlendi
Iğdır'da konferans düzenlendi
IĞDIR (AA) - Iğdır'da lise öğrencilerine, Ermenilerin yaptığı katliamlar konusunda konferans verildi.Aras Mesleki Teknik Anadolu Lisesinin Toplantı...

IĞDIR (AA) - Iğdır'da lise öğrencilerine, Ermenilerin yaptığı katliamlar konusunda konferans verildi.

Aras Mesleki Teknik Anadolu Lisesinin Toplantı Salonunda, Eğitimci Yazar Metin Yıldırım tarafından verilen konferansa, çok sayıda öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

Yıldırım, Türk Milleti'nin tarih boyunca soykırım yapmadığını söyledi.

Ermeniler'in "sözde soykırımı" anlatmak için 100'den fazla kitap yazdığını belirten Yıldırım, şunları ifade etti:

"Ermeniler '1.5 milyon insan öldü' diyorlar. Nerede bu insanlar. Yan yana gömseniz kilometreler eder. Nerede toplu mezarlar. Ama Ermeniler'in yaptığı katliamın toplu mezarı Türkiye 'nin her yerinde var. Ermenilerin 1915-1920 yıllarında yaptığı katliamın aynısını, torunları 1992 yılında Hocalı'da yaptı. Şimdiyse Ermeniler yalanlarla insanları uyutuyor. Ermeniler yalanlarla çocuklarını yetiştiriyor. Onların her biri Türk düşmanı olarak yetişiyor. Bizler ise çocuklarımıza yaratandan ötürü insan sevgisi aşılıyoruz, hiçbir zaman kin ve nefreti öğretmiyoruz. Geleceğimiz olan siz gençler bu gerçekleri görün ve bilin. Kendinizi çok iyi yetiştirin ki Ermeni diasporasının yalanlarına cevap verebilesiniz."

Yıldırım, daha sonra katılımcılara yazdığı romanlar hakkında bilgi verdi.