Iğdır'da "sahte terhis belgesi" operasyonu

Iğdır'da "sahte terhis belgesi" operasyonu
Iğdır'da "sahte terhis belgesi" operasyonu
- Anlaştığı kişilere 10 bin lira karşılığında sahte terhis belgesi hazırlayarak askerlik yapmamalarını sağladığı iddiasıyla bir askerlik şubesi memurunun da aralarında bulunduğu 4 kişi gözaltına alındı

IĞDIR (AA) - Iğdır'da sahte terhis belgesi hazırladığı  iddia edilen bir askerlik şubesi memurunun da aralarında bulunduğu 4 kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, bir ihbarı değerlendiren Iğdır Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, askerlik şubesindeki bir memurun para karşılığında sahte terhis belgesi hazırladığı bilgisine ulaştı.

Bunun üzerine harekete geçen ekipler, yapılan çalışmalar neticesinde bazı sahte terhis evrakları ele geçirdi.

Evrakların, şubede görevli memur Ç.O. tarafından hazırlandığını belirleyen polisler, bunun üzerine şüpheliyi evinde gözaltına aldı. Şüphelinin, sorgusunun ardından sahte terhis belgesiyle askerlikten muaf kaldığı belirlenen 3 kişi daha yakalanarak emniyete götürüldü.

Emniyetteki işlemlerinin ardından sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, adliyeye sevk edildi.

Şüphelilerden Ç.O'nun 10 bin lira karşılığında bazı kişilere "sahte terhis belgesi" hazırladığı ve bu şekilde askere gitmemelerini sağladığı öğrenildi.